UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Jonizator wody Aquator Silver
Jonizator wody Aquator Silver
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Przeziębienie – przyczyny, leczenie, powikłania

  U nas podobnie, dzieci z przedszkola przynosiły rózne choróbska a potem tylko sztafeta i każdy chorował. Znalazłam na forum opinie o leku L52, lekarka...
  kornelya
 • Przeziębienie – lecznicze znaczenie gorączki

  myślę, że dość odważnie i też obawiałabym się o moje dziecko tak eksperymentując. u nas zawsze dajemy dzieciom do picia kropelki L52, znany homeopatyc...
  monika
 • Homeopatia – naturalne leczenie

  taki właśnie homeopatyczny lek w kropelkach L52 kupuję już od lat. warto proszę Państwa bo zapobiegamy tym powikłaniom poprzeziębieniowym. wystarczy p...
  zocha
 • Dna moczanowa

  Moja teściowa cierpi na to schorzenie od lat, ale niedawno usłyszała o tkim leku urathone czy urarthone (nie wiem jak sie pisze), który odkwasza organ...
  goska

Aktywność fizyczna

Aktywność fizycznaNajbardziej efektywna metoda leczenia otyłości to połączenie diety dostosowanej do stanu zdrowia ze zwiększoną aktywnością fizyczną.

 

Odpowiednio dobrane ćwiczenia fizyczne są szczególnie zalecane wszystkim osobom prowadzącym siedzący tryb życia.

Ludzie młodzi i w średnim wieku, którzy są w dobrej kondycji fizycznej, mogą podjąć 20–30-minutowe ćwiczenia tlenowe 4–5 razy w tygodniu.

Przykładami zalecanej tlenowej aktywności są spacery, marsze, biegi, jazda na rowerze, pływanie itp. Początkowy trening dla osób, które nie podejmowały fizycznego wysiłku w okresie ostatnich kilku miesięcy oraz dla pacjentów ze znanymi czynnikami ryzyka sercowo-naczyniowego oraz w wieku powyżej 40 lat, powinien być bardzo łagodny jak np. 10-minutowy spacer codziennie.

 

Pacjentom z grupy wysokiego ryzyka, z rozpoznaną chorobą układu sercowo-naczyniowego, należy indywidualnie i dokładnie zaplanować wysiłek, uwzględniając stan chorego i przyjmowane leki.

Szczupła sylwetka to wynik równowagi między kaloriami spożytymi i spalonymi, dlatego sprzymierzeńcem odchudzania jest wzmożona aktywność fizyczna dzięki której wykorzystujemy więcej kalorii. Gimnastyka pomoże spalić zbędny tłuszcz, ale także zwykłe czynności domowe ułatwiają pozbycie się nadwagi.

 

Przez godzinę tracisz:

 • 105 kcal gotując,
 • 120 kcal prasując,
 • 150 kcal zaścielając łóżka,
 • 200 kcal zmywając naczynia,
 • 250 kcal myjąc podłogi,
 • 300 kcal robiąc zakupy,
 • 300 kcal myjąc okna.


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA