UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Jonizator wody Aquator Silver
Jonizator wody Aquator Silver

 

Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

Alkohol szybciej niszczy mózg kobiety

Alkohol szybciej niszczy mózg kobietyNajnowsze badania dowodzą, że nadużywanie alkoholu przez kobiety powoduje u nich – trzy razy szybciej niż u mężczyzn alkoholików – niszczenie części mózgu odpowiedzialnej za kontrolowanie zachowań impulsywnych, nastrojów oraz snu. Tak twierdzą naukowcy ze szwedzkiego uniwersytetu w Gothenburgu, którzy przestudiowali czynność mózgu u 42 osób.

 

Jedną trzecią badanych stanowiły kobiety. Przez 4 lata piły średnio 12 butelek wina tygodniowo. Okazało się, że po takim okresie nadmiernego spożywania alkoholu u kobiet o 50 proc. spada aktywność serotoniny. U mężczyzn takie uszkodzenie mózgu następuje dopiero po 12 latach.

Reklama
Reklama

 

Serotonina to neuroprzekaźnik odpowiedzialny za przekazywanie sygnałów między neuronami. Jest aktywny przede wszystkim w ośrodkowym układzie nerwowym i w układzie pokarmowym. W znacznym stopniu odpowiada za nasz nastrój (stąd nazwa „hormon szczęścia”), wpływa na nasz apetyt, zapewnia spokojny sen i reguluje ciśnienie krwi.

 

Źródło: Telegraph.co.uk


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA