UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Jonizator wody Aquator Silver
Jonizator wody Aquator Silver
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Przeziębienie – przyczyny, leczenie, powikłania

  U nas podobnie, dzieci z przedszkola przynosiły rózne choróbska a potem tylko sztafeta i każdy chorował. Znalazłam na forum opinie o leku L52, lekarka...
  kornelya
 • Przeziębienie – lecznicze znaczenie gorączki

  myślę, że dość odważnie i też obawiałabym się o moje dziecko tak eksperymentując. u nas zawsze dajemy dzieciom do picia kropelki L52, znany homeopatyc...
  monika
 • Homeopatia – naturalne leczenie

  taki właśnie homeopatyczny lek w kropelkach L52 kupuję już od lat. warto proszę Państwa bo zapobiegamy tym powikłaniom poprzeziębieniowym. wystarczy p...
  zocha
 • Dna moczanowa

  Moja teściowa cierpi na to schorzenie od lat, ale niedawno usłyszała o tkim leku urathone czy urarthone (nie wiem jak sie pisze), który odkwasza organ...
  goska

Astmie zazwyczaj towarzyszy alergia

Astmie zazwyczaj towarzyszy alergiaStany Zjednoczone opanowuje powoli epidemia... astmy. Co roku wzrasta liczba chorych. Szacuje się, że obecnie z jej powodu w USA cierpi 26 mln pacjentów. Okazuje się także, że najczęściej astmie towarzyszy alergia – według ostatnich badań jest tak w blisko dwóch trzecich przypadków.

 

W kwietniowej edycji pisma „Annals of Allergy, Asthma & Immunology”, wydawanego przez American College of Allergy, Asthma and Immunology (ACAAI), opublikowano wyniki badań, z których wynika, że aż u 75 procent osób w wieku 20–40 lat i 65 procent osób powyżej 55. roku życia wykryto co najmniej jedną alergię.

 

– Alergolodzy wiedzieli od dawna, że wśród dzieci z astmą jest wysoki odsetek osób cierpiących także z powodu alergii. Jednak dotychczas nie sądzono, że alergie są równie powszechne wśród dorosłych astmatyków – mówi doktor Paula Busse, alergolog kierująca badaniami. – Nasze odkrycia są bardzo istotne i mogą pomóc postawić właściwą diagnozę oraz ustalić leczenie.

W ramach narodowego badania dotyczącego zdrowia i odżywiania zdiagnozowano ponad 2500 dorosłych. Aby wykryć, którzy astmatycy cierpią także z powodu alergii, wykorzystano panel 19 alergenów.

Chociaż astma najczęściej jest kojarzona z wiekiem dziecięcym, często występuje także u osób od 60. roku życia wzwyż – u 3–7 procent z nich. Ten odsetek jest prawdopodobnie wyższy, ponieważ astma często pozostaje niezdiagnozowana.

– Zarówno astma, jak i alergia są poważnymi chorobami. Mogą nas dopaść w każdym wieku – mówi alergolog Richard Weber, przewodniczący ACAAI. – Każdy, kto podejrzewa, że ma objawy alergii lub astmy, powinien jak najszybciej udać się do alergologa, który jest ekspertem w diagnozowaniu i leczeniu każdej z tych przypadłości.

Według ACAAI, ponad 50 mln Amerykanów ma alergię, a liczba ta stale rośnie. Czy winny temu jest związek między astmą a alergią?

– Astma może być jednym z czynników wywołujących falę alergii – przyznaje dr Weber.

 

Źródło: Eurekalert


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA