UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Oczyszczacze powietrza
Oczyszczacze powietrza
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Kaszel - rodzaje i przyczyny

  Wiecie ile rodzajów kaszlu może mieć mały przedszkolak? Cały kalejdoskop. Do tego oczywiście całkiem różne leczenie. Ostatnio testowaliśmy inhalacje ...
  Kokos
 • Kiedy kostka jest skręcona

  Co to.ma być
  Eryk
 • Choroby nerek – rodzaje i objawy

  głupia pi......a,jak chcesz kogoś szkolić to wypierdzielaj pracować z dziećmi w szkole... Mój syn jest bardzo chory i nieraz też pisze na klawiaturze ...
  Kasia
 • Grupy krwi a żywienie

  niedouczony cymbał. polecam przestudiowanie podstaw genetyki i dziedziczenia - nie ma nic zaskakującego w Twojej grupie krwi.
  dr hyde

Astmie zazwyczaj towarzyszy alergia

Astmie zazwyczaj towarzyszy alergiaStany Zjednoczone opanowuje powoli epidemia... astmy. Co roku wzrasta liczba chorych. Szacuje się, że obecnie z jej powodu w USA cierpi 26 mln pacjentów. Okazuje się także, że najczęściej astmie towarzyszy alergia – według ostatnich badań jest tak w blisko dwóch trzecich przypadków.

 

W kwietniowej edycji pisma „Annals of Allergy, Asthma & Immunology”, wydawanego przez American College of Allergy, Asthma and Immunology (ACAAI), opublikowano wyniki badań, z których wynika, że aż u 75 procent osób w wieku 20–40 lat i 65 procent osób powyżej 55. roku życia wykryto co najmniej jedną alergię.

Reklama
Reklama

 

– Alergolodzy wiedzieli od dawna, że wśród dzieci z astmą jest wysoki odsetek osób cierpiących także z powodu alergii. Jednak dotychczas nie sądzono, że alergie są równie powszechne wśród dorosłych astmatyków – mówi doktor Paula Busse, alergolog kierująca badaniami. – Nasze odkrycia są bardzo istotne i mogą pomóc postawić właściwą diagnozę oraz ustalić leczenie.

W ramach narodowego badania dotyczącego zdrowia i odżywiania zdiagnozowano ponad 2500 dorosłych. Aby wykryć, którzy astmatycy cierpią także z powodu alergii, wykorzystano panel 19 alergenów.

Chociaż astma najczęściej jest kojarzona z wiekiem dziecięcym, często występuje także u osób od 60. roku życia wzwyż – u 3–7 procent z nich. Ten odsetek jest prawdopodobnie wyższy, ponieważ astma często pozostaje niezdiagnozowana.

– Zarówno astma, jak i alergia są poważnymi chorobami. Mogą nas dopaść w każdym wieku – mówi alergolog Richard Weber, przewodniczący ACAAI. – Każdy, kto podejrzewa, że ma objawy alergii lub astmy, powinien jak najszybciej udać się do alergologa, który jest ekspertem w diagnozowaniu i leczeniu każdej z tych przypadłości.

Według ACAAI, ponad 50 mln Amerykanów ma alergię, a liczba ta stale rośnie. Czy winny temu jest związek między astmą a alergią?

– Astma może być jednym z czynników wywołujących falę alergii – przyznaje dr Weber.

 

Źródło: Eurekalert