UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Oczyszczacze powietrza
Oczyszczacze powietrza
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Kaszel - rodzaje i przyczyny

  Wiecie ile rodzajów kaszlu może mieć mały przedszkolak? Cały kalejdoskop. Do tego oczywiście całkiem różne leczenie. Ostatnio testowaliśmy inhalacje ...
  Kokos
 • Kiedy kostka jest skręcona

  Co to.ma być
  Eryk
 • Choroby nerek – rodzaje i objawy

  głupia pi......a,jak chcesz kogoś szkolić to wypierdzielaj pracować z dziećmi w szkole... Mój syn jest bardzo chory i nieraz też pisze na klawiaturze ...
  Kasia
 • Grupy krwi a żywienie

  niedouczony cymbał. polecam przestudiowanie podstaw genetyki i dziedziczenia - nie ma nic zaskakującego w Twojej grupie krwi.
  dr hyde

Bez wyrostka łatwiej zajść w ciążę?

Bez wyrostka łatwiej zajść w ciążę?Kobiety, które przeszły operację wycięcia wyrostka robaczkowego, mają większe szanse na zajście w ciążę niż te, którym go nie usunięto – twierdzą brytyjscy naukowcy z University of Dundee. Wyniki ich pracy powinny uspokoić panie marzące o macierzyństwie. Dotychczas panowało powszechne przekonanie, że zabieg usunięcia wyrostka zmniejsza szanse na poczęcie. Tkanka bliznowata, która pozostawała po zabiegu, miała przylegać do jajowodów i uniemożliwiać dotarcie jajeczka do macicy.

 

Badacze przeanalizowali informacje z bazy danych medycznych – UK General Practice Research Database. Okazało się, że na 76 tysięcy kobiet, 39 proc. zaszło w ciążę w okresie 10 lat po usunięciu wyrostka. U kobiet, które nie przeszły zabiegu usunięcia wyrostka, wskaźnik ten wynosił tylko 28 proc. – oczywiście po uwzględnieniu różnic, takich jak wiek, stan zdrowia, liczba hospitalizacji czy korzystanie ze środków antykoncepcyjnych.

Reklama
Reklama

 

Sami Shimi, chirurg, który kierował badaniami, tak to komentuje:

– Nie twierdzimy, że kobiety powinny mieć usunięty wyrostek, żeby zwiększyć szanse na zapłodnienie. Ale wyniki naszych badań pokazują, że kobiety, które mają mieć wycięty wyrostek, nie muszą się obawiać problemów z zajściem w ciążę. Lęki przed bezpłodnością spowodowaną taką operacją nie mają podstaw.

Dr Shimi stwierdził, że rozpoczął badania, kiedy zauważył, jak wiele pacjentek boi się, że nie będzie mogła zajść w ciążę po takim zabiegu. Lekarz uznał, że dotychczasowe badania i analizy tego problemu nie dostarczyły twardych dowodów, że tak być musi.

 

Źródło: Daily Mail


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA