UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Oczyszczacze powietrza
Oczyszczacze powietrza
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Warunki przyjęcia do szpitala psychiatrycznego

  Mój syn ma spectrum autyzmu ,ostatnio przezył silną traume w związku ze śmiercią jego dziadka . Po tym wydarzeniu nie jesteśmy wstanie dac sobie z nim...
  siwi
 • Zespół Reye’a – rzadki, ale groźny

  Mimo całej chorej sytuacji pamiętajcie ze pocis tu jesteśmy i żyjemy spiepszyc wszystko mozna ale po co to najłatwiej złość na innych na chwile moze u...
  Nieszczesliwy
 • Zespół Reye’a – rzadki, ale groźny

  To choroba śmiertelna drugi etap juz sie pojawia w szpitalu niestety Syn nie przeżył ...
  Nic nie idzie zrobic tylko czekac na poprawienie wyników mysle...
  Nieszczęśliwy
 • Homeopatia – naturalne leczenie

  Moim zdaniem właśnie temat homeopatii jest bardzo ważny w dzisiejszych czasach kiedy wszystko nafaszerowane jest chemią, a zwłaszcza te kolorowe table...
  katerina

Bez wyrostka łatwiej zajść w ciążę?

Bez wyrostka łatwiej zajść w ciążę?Kobiety, które przeszły operację wycięcia wyrostka robaczkowego, mają większe szanse na zajście w ciążę niż te, którym go nie usunięto – twierdzą brytyjscy naukowcy z University of Dundee. Wyniki ich pracy powinny uspokoić panie marzące o macierzyństwie. Dotychczas panowało powszechne przekonanie, że zabieg usunięcia wyrostka zmniejsza szanse na poczęcie. Tkanka bliznowata, która pozostawała po zabiegu, miała przylegać do jajowodów i uniemożliwiać dotarcie jajeczka do macicy.

 

Badacze przeanalizowali informacje z bazy danych medycznych – UK General Practice Research Database. Okazało się, że na 76 tysięcy kobiet, 39 proc. zaszło w ciążę w okresie 10 lat po usunięciu wyrostka. U kobiet, które nie przeszły zabiegu usunięcia wyrostka, wskaźnik ten wynosił tylko 28 proc. – oczywiście po uwzględnieniu różnic, takich jak wiek, stan zdrowia, liczba hospitalizacji czy korzystanie ze środków antykoncepcyjnych.

Reklama
Reklama

 

Sami Shimi, chirurg, który kierował badaniami, tak to komentuje:

– Nie twierdzimy, że kobiety powinny mieć usunięty wyrostek, żeby zwiększyć szanse na zapłodnienie. Ale wyniki naszych badań pokazują, że kobiety, które mają mieć wycięty wyrostek, nie muszą się obawiać problemów z zajściem w ciążę. Lęki przed bezpłodnością spowodowaną taką operacją nie mają podstaw.

Dr Shimi stwierdził, że rozpoczął badania, kiedy zauważył, jak wiele pacjentek boi się, że nie będzie mogła zajść w ciążę po takim zabiegu. Lekarz uznał, że dotychczasowe badania i analizy tego problemu nie dostarczyły twardych dowodów, że tak być musi.

 

Źródło: Daily Mail


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA