UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Oczyszczacze powietrza
Oczyszczacze powietrza
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

Błędy dietetyczne

Błędy dietetyczneNieracjonalne żywienie to błędy, których możemy uniknąć i stać się przez to zdrowsi, a pewnie też zgrabniejsi i młodsi. Kto by nie chciał wyglądać o dziesięć kilogramów młodziej lub czuć się tak, jak za młodych lat. Jak tego dokonać? Błędy dietetyczne mogą być jakościowe, jak i ilościowe. Mówiąc inaczej – często jemy zbyt dużo i źle dobrane posiłki.

 

Doświadczenie uczy, że to co najprostsze i zgodne z naturą jest najlepsze. To, co powinniśmy jeść można określić jako:

  • naturalne
  • świeże
  • urozmaicone
  • nieprzetworzone

Reklama
Reklama

 

Dzięki odpowiedniemu odżywianiu możemy wpływać na zdrowie, dostarczając organizmowi pokarmy bogate w tak zwane antyoksydanty, czyli substancje naturalne broniące przed wolnymi rodnikami tlenu uznawanymi za przyczynę wielu chorób, a także samego procesu starzenia się organizmu.

 

Poza jakością istotna jest ilość pożywienia. I tu pojawiają się nasze kolejne błędy, gdyż najczęściej mamy tendencję do przejadania się i w związku z tym do gromadzenia niepotrzebnych kilogramów.

 

Otyłość jest czynnikiem sprzyjającym ujawnieniu się i nasileniu wielu chorób. Należy tu choćby wymienić choroby narządu ruchu, układu krążenia, a także nowotwory sutka, macicy, pęcherzyka żółciowego i udary mózgu. Utrzymanie odpowiedniej wagi ciała jest bardzo ważnym elementem profilaktyki zdrowotnej, a nie tylko kwestią mody czy estetyki.


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA