UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Jonizator wody Aquator Silver
Jonizator wody Aquator Silver
FITNESS.WP.PL
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Wazelina – nie tylko dla zdrowia i urody

  Wazelinę na twarz? przecież to świństwo, które pochodzi z destylacji ropy naftowej. nie można zrobić nic gorszego swojej twarzy jak nałożyć na nią tak...
  zniesmaczona
 • Liszaj płaski – rodzaje, rozpoznanie, leczenie

  witam mam pytanko mnie też prze[osano METYPRED 5 DNI PO 3 TABLETKI 5 DNI PO 2 TABLETKI I DALEJ RESZTA DO WYCZERPANIA OPAKOWANIA. ALE PO 8 NIU JAK BRAŁ...
  RENIA
 • Bielactwo. Maskuj plamy

  To ja tez bede wdzieczna za informacje jakie badania no i oczywiscie co o tym woigole sadzicie??. Ja tez wybieram sie pod koniec roku do pani doktor j...
  czarnulka j
 • Bielactwo. Maskuj plamy

  witam czekam na liście rezerwowych na wizyte u pani doktor dzwoniłam w marcu tego roku i niestety nie ma już wolnych miejsc,mam przywieść ze soba wyni...
  karmelka

„Ciężkie nogi” – pierwszy objaw żylaków

Jeśli pracujesz przez wiele godzin na stojąco lub siedząco, jeśli przebyłeś zapalenie żył, jeśli dokucza ci uczucie „ciężkich nóg”, to zapewne już masz lub wkrótce będziesz mieć żylaki. Zadbaj więc o codzienną aktywność fizyczną.

 

Żylaki to poważne schorzenie, objaw niewydolności żylnej powstałej wskutek nieprawidłowej pracy zastawek żylnych. Rozwija się powoli, zaczyna niewinnie od uczucia ciężkich, obolałych nóg. Cierpi na nie blisko połowa dorosłych Polaków – około 8 milionów kobiet i 3 miliony mężczyzn.

 

Obrzęki i bolesne skurcze

Pierwsze sygnały niewydolności żylnej to dolegliwości z pozoru niegroźne, ale bardzo przykre: uczucie ciężkości nóg, obrzęki, pieczenie, mrowienie i zmęczenie dające się we znaki zwłaszcza wieczorami, a także bolesne nocne skurcze mięśni łydek. Co roku ponad 200 tys. pacjentów zgłasza lekarzom takie właśnie objawy.

Nasilają się one zwłaszcza u osób po 45. roku życia. Częściej występują u kobiet. Dolegliwościom sprzyja tusza, siedząca lub stojąca praca, a także przebyte zapalenie żył. Wbrew obiegowym wyobrażeniom, źle funkcjonujące serce, choć rzutuje na krążenie żylne, to nigdy bezpośrednio nie doprowadzi do powstania żylaków. Poza czynnikami zewnętrznymi wpływającymi na powstanie żylaków, występują też skłonności dziedziczne.

 

Winne są zastawki

Obolałe i nabrzmiałe nogi, nocne skurcze, ból rozpierający łydki od środka, uczucie ciężkości i gorąca w nogach, wreszcie nadmiernie napięta, wrażliwa i sucha skóra – to początek. Później pod skórą uwidaczniają się wypukłe żyłki. Z czasem te wypukłości znacznie się powiększają, stwarzając też problem kosmetyczny. Dzieje się tak za sprawą wadliwie funkcjonujących zastawek żylnych – delikatnych płatków w świetle naczyń, które nie zapobiegają wstecznemu przepływowi krwi, umożliwiając jej przepływ w kierunku odwrotnym.

Krew cofa się więc do żył powierzchownych, które nie są przystosowane do zniesienia zwiększonego ciśnienia. Stopniowo się rozszerzają, a ich ściany przerastają. Proces powstawania żylaków toczy się latami.

 

A. J.


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA