UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Reklama
Oczyszczacze powietrza
Oczyszczacze powietrza
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Kaszel - rodzaje i przyczyny

  Wiecie ile rodzajów kaszlu może mieć mały przedszkolak? Cały kalejdoskop. Do tego oczywiście całkiem różne leczenie. Ostatnio testowaliśmy inhalacje ...
  Kokos
 • Kiedy kostka jest skręcona

  Co to.ma być
  Eryk
 • Choroby nerek – rodzaje i objawy

  głupia pi......a,jak chcesz kogoś szkolić to wypierdzielaj pracować z dziećmi w szkole... Mój syn jest bardzo chory i nieraz też pisze na klawiaturze ...
  Kasia
 • Grupy krwi a żywienie

  niedouczony cymbał. polecam przestudiowanie podstaw genetyki i dziedziczenia - nie ma nic zaskakującego w Twojej grupie krwi.
  dr hyde

Co to jest "płaska krzywa cukrowa"? Mam cukier na czczo 97 mg, a w 2h po obciążeniu 50 g glukozą 100 mg. Co z tym robić?

Co to jest "płaska krzywa cukrowa"? Mam cukier na czczo 97 mg, a w 2h po obciążeniu 50 g glukozą 100 mg. Co z tym robić?

Płaska krzywa cukrowa, czyli niskie stężenia glukozy po doustnym obciążeniu glukozą może świadczyć o tzw. insulinooporności. W tej sytuacji trzustka wyrzuca za dużo insuliny, co w konsekwencji może doprowadzić do niewydolności komórek produkujących insulinę i rozwoju cukrzycy. Taki stan powinien być pod ścisłą kontrolą diabetologa, który decyduje o konieczności włączenia leczenia. Zawsze trzeba pamiętać, że jednorazowy wynik to za mało, aby na tej podstawie stawiać ostateczną diagnozę. Prawdopodobnie konieczne są dalsze badania.