UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Oczyszczacze powietrza
Oczyszczacze powietrza
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Warunki przyjęcia do szpitala psychiatrycznego

  Mój syn ma spectrum autyzmu ,ostatnio przezył silną traume w związku ze śmiercią jego dziadka . Po tym wydarzeniu nie jesteśmy wstanie dac sobie z nim...
  siwi
 • Zespół Reye’a – rzadki, ale groźny

  Mimo całej chorej sytuacji pamiętajcie ze pocis tu jesteśmy i żyjemy spiepszyc wszystko mozna ale po co to najłatwiej złość na innych na chwile moze u...
  Nieszczesliwy
 • Zespół Reye’a – rzadki, ale groźny

  To choroba śmiertelna drugi etap juz sie pojawia w szpitalu niestety Syn nie przeżył ...
  Nic nie idzie zrobic tylko czekac na poprawienie wyników mysle...
  Nieszczęśliwy
 • Homeopatia – naturalne leczenie

  Moim zdaniem właśnie temat homeopatii jest bardzo ważny w dzisiejszych czasach kiedy wszystko nafaszerowane jest chemią, a zwłaszcza te kolorowe table...
  katerina

Czy uda się cofnąć zegar biologiczny?

Czy uda się cofnąć zegar biologiczny?W piśmie „Lancet Oncology” ukazał się artykuł opisujący niezwykłe odkrycie naukowców z Uniwersytetu Kalifornijskiego. Grupa badaczy pod kierownictwem prof. Deana Ornisha podczas badania grupy mężczyzn z rakiem prostaty, zdiagnozowanym na wczesnym etapie, zauważyła dość niezwykłe zjawisko.

 

Dziesięć spośród badanych osób poproszono o zmianę stylu życia – przejście na wegetarianizm, regularne poświęcanie czasu na aktywność fizyczną oraz uczestnictwo w zajęciach pomagających zredukować stres (takich jak joga, medytacja czy ćwiczenia oddechowe). Po pewnym czasie u tej „reprezentacyjnej” dziesiątki ochotników stwierdzono odwrócenie procesu starzenia na poziomie komórkowym!

Reklama
Reklama

 

Zmianom uległy telomery – zakończenia chromosomów, które zawierają informacje genetyczne i które chronią te informacje podczas podziału komórek. Dzięki telomerom chromosomy tak szybko nie ulegają zniszczeniu. Z wiekiem telomery zaczynają się skracać, a kiedy zanikają, komórka umiera.

Po 5 latach eksperymentu okazało się, że u dziesięciu panów, którzy żyli zgodnie ze „zdrowymi” wytycznymi, telomery wydłużyły się o 10 procent. U pozostałych mężczyzn, którzy nie zmienili stylu życia na zdrowszy, telomery skróciły się o 3 procent.

Autorzy badania zaznaczają, że ich celem nie było sprawdzenie, w jaki sposób te zmiany wpłyną na pacjentów z konkretną odmianą nowotworu.

– Wyniki tego badania prawdopodobnie odnoszą się do wszystkich mężczyzn, nie tylko tych cierpiących na raka prostaty, a także do kobiet – mówi profesor Ornish.

Eksperci komentujący te doniesienia zaznaczają, że wprawdzie wyniki są obiecujące, ale aby je potwierdzić, potrzebne są badania na większą skalę.

 

Źródło: www.livescience.com

{jvrealtives}

Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA