UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Jonizator wody Aquator Silver
Jonizator wody Aquator Silver
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Przeziębienie – przyczyny, leczenie, powikłania

  U nas podobnie, dzieci z przedszkola przynosiły rózne choróbska a potem tylko sztafeta i każdy chorował. Znalazłam na forum opinie o leku L52, lekarka...
  kornelya
 • Przeziębienie – lecznicze znaczenie gorączki

  myślę, że dość odważnie i też obawiałabym się o moje dziecko tak eksperymentując. u nas zawsze dajemy dzieciom do picia kropelki L52, znany homeopatyc...
  monika
 • Homeopatia – naturalne leczenie

  taki właśnie homeopatyczny lek w kropelkach L52 kupuję już od lat. warto proszę Państwa bo zapobiegamy tym powikłaniom poprzeziębieniowym. wystarczy p...
  zocha
 • Dna moczanowa

  Moja teściowa cierpi na to schorzenie od lat, ale niedawno usłyszała o tkim leku urathone czy urarthone (nie wiem jak sie pisze), który odkwasza organ...
  goska

Dentyści rodzą się w grudniu

Dentyści rodzą się w grudniu"To, w jakim miesiącu dziecko przyszło na świat, może mieć wpływ na to, jaki zawód wybierze w przyszłości. Brzmi niedorzecznie? Cóż, to tylko wyniki badań przeprowadzonych przez Brytyjski Urząd Statystyczny.

 

 

Okazuje się, że miesiąc naszych urodzin może determinować wiele dziedzin naszego życia – to, jaką karierę zawodową obierzemy, jaki będzie poziom naszej inteligencji i jak długo będziemy żyli.

I tak na przykład istnieje spore prawdopodobieństwo, że dzieci urodzone w grudniu zostaną stomatologami, a dzieci styczniowe – komornikami. Inklinacje do zawodów artystycznych mają maluchy urodzone w lutym. Istnieją także duże szanse, że dzieci marcowe w przyszłości wybiorą zawód pilota. Najwięcej możliwości jest przed dziećmi urodzonymi w kwietniu i maju. Ci, którzy przyszli na świat w miesiącach letnich raczej nie zostaną lekarzami, dentystami ani dobrze płatnymi piłkarzami.

Okazało się również, że wyższe ryzyko zapadnięcia na schizofrenię, astmę, autyzm czy chorobę Alzheimera jest wśród dzieci urodzonych wiosną. Wiosenne niemowlaki w przyszłości mogą się także okazać mniej inteligentne niż ich rówieśnicy urodzeni w pozostałych porach roku.

 

Badanie przeprowadzono na podstawie danych z ostatniego spisu ludności – sprawdzono daty urodzin osób pracujących w 19 zawodach.

Według naukowców, różnice wynikające z daty (miesiąca) narodzin, tak bardzo wpływające na nasze późniejsze życie, to efekt przebywania matek na słońcu – jego światło wpływa na produkcję witaminy D, a jej brak w pierwszych miesiącach życia dziecka może mieć długotrwałe efekty.

Russell Foster, neurobiolog z Uniwersytetu w Oksfordzie, potwierdza, że to, w którym miesiącu przyszliśmy na świat, może mieć wpływ na nasze zdrowie, chociaż nie należy też zbytnio zawierzać astrologii.

Po prostu „nie jesteśmy całkiem odporni na zmiany związane ze zmianą pór roku”.

„Absurdalne się wydaje, że miesiąc naszych urodzin może wpłynąć na nasze życiowe szanse, ale to, jak długo żyjemy, ile mamy wzrostu, jak radzimy sobie w szkole, jaki mamy wskaźnik masy ciała jako dorośli, to, czy lepiej funkcjonujemy rano, czy wieczorem, i to, czy zachorujemy na niektóre choroby, jest do pewnego stopnia powiązane z porą roku, w której przyszliśmy na świat”.

 

Źródło: Telegraph.co.uk


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA