UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Jonizator wody Aquator Silver
Jonizator wody Aquator Silver

 

Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

Jest nadzieja dla ciężarnych chorych na cukrzycę

Jest nadzieja dla ciężarnych chorych na cukrzycęCukrzyca stanowi zagrożenie zarówno dla kobiet spodziewających się dziecka, jak i dla samego płodu. W czasie ciąży poziom cukru może się niepostrzeżenie obniżyć (z powodu zmian hormonalnych) i zagrozić życiu matki. Występuje też większe ryzyko deformacji płodu i przyjścia na świat martwego dziecka, a noworodki miewają bardzo wysoką masę urodzeniową.

 

Wygląda jednak na to, że znaleziono sposób na zapobieżenie poważnym komplikacjom, na jakie ta choroba naraża kobiety w ciąży. Rozwiązaniem będzie sztuczna trzustka o rozmiarach zbliżonych do telefonu komórkowego.

Ma ona mierzyć poziom glukozy we krwi i dzięki pompie insulinowej podawać pacjentce hormon w odpowiednich dawkach. Wcześniej podobne urządzenie pomogło dzieciom chorym na cukrzycę.

O tym, jak przydatny może być ten mały wynalazek w czasie prowadzenia ciąży diabetyczki, poinformowała Helen Murphy z Cambridge University, która przeprowadziła badania w tym zakresie. Ich wyniki opublikowało pismo „Diabetes Care”.

 

Źródło: physorg.com


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA