UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Jonizator wody Aquator Silver
Jonizator wody Aquator Silver

 

Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

Epidemia cukrzycy opanowuje świat

Epidemia cukrzycy opanowuje światAż 350 milionów osób dorosłych na świecie choruje na cukrzycę. Te alarmujące dane opublikowano w magazynie „The Lancet”. Badania przeprowadzone zostały przy międzynarodowej współpracy naukowców z Imperial College London, Harvard School of Public Health oraz Światowej Organizacji Zdrowia.

 

Z analizy danych dostarczonych z różnych zakątków świata, datujących się od 1980 roku, wynika, że liczba diabetyków podwoiła się w ciągu ostatnich trzech dekad. W 1980 roku na cukrzycę chorowały 153 miliony ludzi, w 2008 roku – już 347 milionów. W 70 procentach wzrost ten wynika ze skoku demograficznego, a w 30 procentach – ze zwiększonej częstotliwości występowania choroby. Wini się także rosnącą popularność żywności przetworzonej, szczególnie tak zwanych fast foodów.

Profesor Majid Ezzati ze School of Public Health w londyńskim Imperial College tak skomentował te wyniki:

Cukrzyca to jedna z najczęstszych przyczyn zachorowań i umieralności na całym świecie. Nasze badanie pokazuje, że choroba ta występuje coraz powszechniej w każdej części globu – odwrotnie niż w przypadku wysokiego poziomu cholesterolu i ciśnienia krwi, które spadły w ostatnich latach w wielu krajach. Cukrzycy trudniej zapobiec, trudniej także ją leczyć niż pozostałe choroby.

Reklama
Reklama

 

Doktor Goodarz Danaei z Harvard School of Public Health dodaje:

Dopóki nie stworzymy lepszych programów wyszukiwania osób z podwyższonym poziomem cukru we krwi i nie zaczniemy pomagać im w zmianie diety, zwiększeniu aktywności fizycznej i kontrolowaniu wagi, cukrzyca dalej będzie stanowić ogromny problem dla służby zdrowia na całym świecie.

Co roku na cukrzycę umierają 3 miliony osób. Największy wzrost zachorowań zaobserwowano wśród mieszkańców krajów Pacyfiku. Najniższy poziom glukozy we krwi mieli mieszkańcy Afryki Subsaharyjskiej oraz wschodniej i południowo-wschodniej Azji.

Cukrzyca przyczynia się do powstawania chorób serca i udarów, uszkodzenia nerek, nerwów i siatkówki oka.

 

źródło: Eurekalert.org


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA