UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Oczyszczacze powietrza
Oczyszczacze powietrza
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Choroby nerek – rodzaje i objawy

  głupia pi......a,jak chcesz kogoś szkolić to wypierdzielaj pracować z dziećmi w szkole... Mój syn jest bardzo chory i nieraz też pisze na klawiaturze ...
  Kasia
 • Grupy krwi a żywienie

  niedouczony cymbał. polecam przestudiowanie podstaw genetyki i dziedziczenia - nie ma nic zaskakującego w Twojej grupie krwi.
  dr hyde
 • Kiedy można orzec ubezwłasnowolnienie

  Witam
  Od dłuższego czasu żona zaciąga długi i bierze pożyczki. Dwa lata temu zrobiłem rozdzielność majątkową. Pomimo tego nadal zaciąga długi. Byliśmy ...
  M
 • Jak długo gotować wodę, by nie pogorszyć jej smaku...

  Obecnie w wodociągowej wodzie jest stosunkowo mało fluoru, bo wodę czyści się ozonem i w ogóle bardziej przyjaźnie. Ozon dość szybko się rozkłada, wię...
  Pawcio

Gdy się skaleczyłeś

Gdy się skaleczyłeśOpatrywanie drobnych zranień zaczynamy od obfitego spłukania wodą. Następnie osuszamy je sterylnym gazikiem i dezynfekujemy wodą utlenioną. Na koniec zalepiamy ranę jałowym opatrunkiem. Jeżeli skaleczenie jest poważniejsze i mocniej krwawi to nadrzędną sprawą jest zahamowanie krwawienia. Układamy poszkodowaną osobę tak, by rana znajdowała się powyżej serca (np. zranioną rękę podnosimy do góry, by zmniejszyć dopływ krwi).

 

 

Następnie do rany przykładamy jałowy opatrunek z gazy (jeżeli to możliwe staramy się złączyć brzegi rany), który przyciskamy do momentu ustania krwawienia – z reguły jest to około 10 min. Jeżeli to nie pomaga należy zastosować ucisk dodatkowy. Uciskamy tętnicę powyżej zranienia w miejscu, gdzie biegnie ona najbliżej kości (na przykład gdy skaleczymy się w dłoń lub przedramię to uciskamy tętnicę nad łokciem).

Reklama
Reklama
 

 

Jeżeli w ranie znajdują się jakieś ciała obce (odłamki), to należy je delikatnie usunąć pęsetą. Gdy ciało obce jest dużych rozmiarów, to nie usuwamy go samemu. Na ranę nakładamy jałowy opatrunek i udajemy się do lekarza.

 

Uwaga!

 1. Każde poważne zranienie musi być obejrzane i opatrzone przez lekarza.
 2. Zranienia głębokie i zanieczyszczone ziemią mogą wymagać podania anatoksyny tężcowej. Nie wolno tego zlekceważyć i koniecznie należy zgłosić się do lekarza.
 3. Krwawiące skaleczenia opatrujemy zawsze używając jałowych, gumowych rękawiczek.


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA