UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Oczyszczacze powietrza
Oczyszczacze powietrza
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Choroby nerek – rodzaje i objawy

  głupia pi......a,jak chcesz kogoś szkolić to wypierdzielaj pracować z dziećmi w szkole... Mój syn jest bardzo chory i nieraz też pisze na klawiaturze ...
  Kasia
 • Grupy krwi a żywienie

  niedouczony cymbał. polecam przestudiowanie podstaw genetyki i dziedziczenia - nie ma nic zaskakującego w Twojej grupie krwi.
  dr hyde
 • Kiedy można orzec ubezwłasnowolnienie

  Witam
  Od dłuższego czasu żona zaciąga długi i bierze pożyczki. Dwa lata temu zrobiłem rozdzielność majątkową. Pomimo tego nadal zaciąga długi. Byliśmy ...
  M
 • Jak długo gotować wodę, by nie pogorszyć jej smaku...

  Obecnie w wodociągowej wodzie jest stosunkowo mało fluoru, bo wodę czyści się ozonem i w ogóle bardziej przyjaźnie. Ozon dość szybko się rozkłada, wię...
  Pawcio

Gen otyłości istnieje?

Gen otyłości istnieje?Dotychczas tłumaczenia osób z nadwagą lub otyłych, które skarżyły się, że nie chudną mimo sporych wyrzeczeń i ciężkich ćwiczeń, traktowano z pobłażliwością. Jednak naukowcy z Uniwersytetu w Cambridge udowodnili, że to wolny metabolizm może być przyczyną braku efektów tych starań.

 

Badacze odkryli mutację genu KSR2, który spowalnia tempo przemiany materii, a dodatkowo zwiększa apetyt. Dobra wiadomość jest taka, że jest to mutacja bardzo rzadka i pojawia się u jednej na sto osób. Artykuł na ten temat opublikowało pismo „Cell”.

Reklama
Reklama

 

Pierwszy raz istnienie mutacji odkryto podczas badania myszy. Okazało się, że te gryzonie, u których taka mutacja wystąpiła, łatwiej przybierały na wadze. Aby potwierdzić te wyniki, naukowcy przeanalizowali DNA ponad 2000 otyłych osób. Niektórzy mieli zmutowane wersje genu KSR2, które dawały interesujące objawy.

– Takie osoby są głodne, ciągle chcą jeść, nie chcą się ruszać, ponieważ mają wolniejszy metabolizm, prawdopodobnie rozwinie się u nich w młodym wieku również cukrzyca typu 2 – mówi profesor Sadaf Farooqi. – Taki gen spowalnia proces spalania kalorii i może to stanowić wyjaśnienie powstania otyłości.

Nie u wszystkich osób daje się zauważyć wspomniane objawy. Najbardziej narażone są dzieci, które przed ukończeniem 5. roku życia już były otyłe.

Autorzy badań mają nadzieję, że dzięki ich odkryciom uda się w przyszłości skomponować leki modyfikujące działanie genu KSR2.

 

Źródło: bbc.co.uk


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA