UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Jonizator wody Aquator Silver
Jonizator wody Aquator Silver
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Jak dbać o zęby i dziąsła

  U mnie sprawdzają się pasty ziołowe, szczotka soniczna i irygator. Uważam, że nic tak jak irygator nie wypłukuje resztek z przestrzeni międzyzębowych...
  Zahira
 • Geranium – niszczy bakterie i wirusy

  Zuza Ja mam problem z gardłem nie boli mnie ale śluz podchodzi mi do gardła i blokuje mi oddychanie a jak trochę rozmawiam to głos mi się zmienia w ...
  Zuza
 • Zapalenie żołądka

  Ja przez rok męczyłam się z przewlekłym zapaleniem żołądka przez miesiąc miałam bóle potem przerwa 2 miesiące i na nowo, schudłam ponad 8 kilo przy wa...
  Joanna
 • Glejaki wielopostaciowe – najbardziej niebezpieczn...

  W 2002 roku the European Medicines Agency (Europejska Agencja Leków) uznała wyciąg z żywicy Boswellia serrata jako "orphan drug" (lek specyficzny dla ...
  gosc

Gen otyłości istnieje?

Gen otyłości istnieje?Dotychczas tłumaczenia osób z nadwagą lub otyłych, które skarżyły się, że nie chudną mimo sporych wyrzeczeń i ciężkich ćwiczeń, traktowano z pobłażliwością. Jednak naukowcy z Uniwersytetu w Cambridge udowodnili, że to wolny metabolizm może być przyczyną braku efektów tych starań.

 

Badacze odkryli mutację genu KSR2, który spowalnia tempo przemiany materii, a dodatkowo zwiększa apetyt. Dobra wiadomość jest taka, że jest to mutacja bardzo rzadka i pojawia się u jednej na sto osób. Artykuł na ten temat opublikowało pismo „Cell”.

 

Pierwszy raz istnienie mutacji odkryto podczas badania myszy. Okazało się, że te gryzonie, u których taka mutacja wystąpiła, łatwiej przybierały na wadze. Aby potwierdzić te wyniki, naukowcy przeanalizowali DNA ponad 2000 otyłych osób. Niektórzy mieli zmutowane wersje genu KSR2, które dawały interesujące objawy.

– Takie osoby są głodne, ciągle chcą jeść, nie chcą się ruszać, ponieważ mają wolniejszy metabolizm, prawdopodobnie rozwinie się u nich w młodym wieku również cukrzyca typu 2 – mówi profesor Sadaf Farooqi. – Taki gen spowalnia proces spalania kalorii i może to stanowić wyjaśnienie powstania otyłości.

Nie u wszystkich osób daje się zauważyć wspomniane objawy. Najbardziej narażone są dzieci, które przed ukończeniem 5. roku życia już były otyłe.

Autorzy badań mają nadzieję, że dzięki ich odkryciom uda się w przyszłości skomponować leki modyfikujące działanie genu KSR2.

 

Źródło: bbc.co.uk


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA