UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Oczyszczacze powietrza
Oczyszczacze powietrza
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Choroby nerek – rodzaje i objawy

  głupia pi......a,jak chcesz kogoś szkolić to wypierdzielaj pracować z dziećmi w szkole... Mój syn jest bardzo chory i nieraz też pisze na klawiaturze ...
  Kasia
 • Grupy krwi a żywienie

  niedouczony cymbał. polecam przestudiowanie podstaw genetyki i dziedziczenia - nie ma nic zaskakującego w Twojej grupie krwi.
  dr hyde
 • Kiedy można orzec ubezwłasnowolnienie

  Witam
  Od dłuższego czasu żona zaciąga długi i bierze pożyczki. Dwa lata temu zrobiłem rozdzielność majątkową. Pomimo tego nadal zaciąga długi. Byliśmy ...
  M
 • Jak długo gotować wodę, by nie pogorszyć jej smaku...

  Obecnie w wodociągowej wodzie jest stosunkowo mało fluoru, bo wodę czyści się ozonem i w ogóle bardziej przyjaźnie. Ozon dość szybko się rozkłada, wię...
  Pawcio

HAMLET zabija raka

HAMLET zabija rakaNaukowcy z uniwersytetów w Lund i Göteborgu (Szwecja) odkryli, że ludzkie mleko zawiera substancję, która może niszczyć komórki rakowe.

Co prawda o istnieniu substancji, której nadano nazwę HAMLET (Human Alpha-lactalbumin Made LEthal to Tumour cells), wiadomo już od kilku lat, ale dopiero teraz możliwe było jej przetestowanie na ludziach. Pacjenci cierpiący z powodu raka pęcherza moczowego, którym ją podano, wydalali z moczem martwe komórki nowotworowe.

Na ślad tej substancji natrafiono przypadkiem, podczas badania antybakteryjnych właściwości ludzkiego mleka. Dalsze analizy wykazały, że składa się ona z białka i kwasu tłuszczowego, które są naturalnymi składnikami tego mleka. Jednak dotychczas nie udało się udowodnić, że HAMLET powstaje spontanicznie w mleku matki. Istnieją za to przypuszczenia, że tworzy się pod wpływem kwaśnego środowiska panującego w żołądku oseska. Eksperymenty laboratoryjne potwierdziły, że HAMLET niszczy komórki 40 różnych rodzajów raka. Obecnie lekarze sprawdzają, jak ta substancja działa na kolejne rodzaje nowotworów – skóry, błony śluzowej i mózgu. Najważniejsze jest to, że HAMLET zabija tylko i wyłącznie komórki rakowe, a nie ma żadnego wpływu na zdrowe komórki organizmu.

Naukowcy teraz głowią się nad sposobem dostarczenia tej substancji do komórek nowotworowych. Próbują rozpoznać mechanizm jej reakcji z błonami komórkowymi. Wyniki ich badań są publikowane na bieżąco w prestiżowych czasopismach medycznych.

 

Źródło: http://health.infoniac.com


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA