UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Jonizator wody Aquator Silver
Jonizator wody Aquator Silver

 

Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Głóg – zastosowania lecznicze

  Oj tak, głóg jest niezwykłą rośliną. Warto pamiętać o właściwościach wyciszających kwiatostanu oraz ułatwiających zasypianie. Wszyscy z napięciem nerw...
  Czarnulka
 • Sztuczne łzy – ratunek dla oczu

  oo tez ich uzywam! sa tanie i bardzo wydajne ;)
  agata
 • Leczenie bólu przewlekłego

  Moja mama cierpiała na przewlekły ból, ulgę przyniósł dopiero zabieg przecięcia szwów nożem chirurgicznym. Trochę nam zajęło znalezienie lekarza który...
  Piotrek
 • Świerzbiączka

  a czy leczenie podobne?? ja chyba mam świerzb i nie wiem co z tym robić :
  mimi

HAMLET zabija raka

HAMLET zabija rakaNaukowcy z uniwersytetów w Lund i Göteborgu (Szwecja) odkryli, że ludzkie mleko zawiera substancję, która może niszczyć komórki rakowe.

Co prawda o istnieniu substancji, której nadano nazwę HAMLET (Human Alpha-lactalbumin Made LEthal to Tumour cells), wiadomo już od kilku lat, ale dopiero teraz możliwe było jej przetestowanie na ludziach. Pacjenci cierpiący z powodu raka pęcherza moczowego, którym ją podano, wydalali z moczem martwe komórki nowotworowe.

Na ślad tej substancji natrafiono przypadkiem, podczas badania antybakteryjnych właściwości ludzkiego mleka. Dalsze analizy wykazały, że składa się ona z białka i kwasu tłuszczowego, które są naturalnymi składnikami tego mleka. Jednak dotychczas nie udało się udowodnić, że HAMLET powstaje spontanicznie w mleku matki. Istnieją za to przypuszczenia, że tworzy się pod wpływem kwaśnego środowiska panującego w żołądku oseska. Eksperymenty laboratoryjne potwierdziły, że HAMLET niszczy komórki 40 różnych rodzajów raka. Obecnie lekarze sprawdzają, jak ta substancja działa na kolejne rodzaje nowotworów – skóry, błony śluzowej i mózgu. Najważniejsze jest to, że HAMLET zabija tylko i wyłącznie komórki rakowe, a nie ma żadnego wpływu na zdrowe komórki organizmu.

Naukowcy teraz głowią się nad sposobem dostarczenia tej substancji do komórek nowotworowych. Próbują rozpoznać mechanizm jej reakcji z błonami komórkowymi. Wyniki ich badań są publikowane na bieżąco w prestiżowych czasopismach medycznych.

 

Źródło: http://health.infoniac.com


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA