UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Jonizator wody Aquator Silver
Jonizator wody Aquator Silver
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Jak dbać o zęby i dziąsła

  U mnie sprawdzają się pasty ziołowe, szczotka soniczna i irygator. Uważam, że nic tak jak irygator nie wypłukuje resztek z przestrzeni międzyzębowych...
  Zahira
 • Geranium – niszczy bakterie i wirusy

  Zuza Ja mam problem z gardłem nie boli mnie ale śluz podchodzi mi do gardła i blokuje mi oddychanie a jak trochę rozmawiam to głos mi się zmienia w ...
  Zuza
 • Zapalenie żołądka

  Ja przez rok męczyłam się z przewlekłym zapaleniem żołądka przez miesiąc miałam bóle potem przerwa 2 miesiące i na nowo, schudłam ponad 8 kilo przy wa...
  Joanna
 • Glejaki wielopostaciowe – najbardziej niebezpieczn...

  W 2002 roku the European Medicines Agency (Europejska Agencja Leków) uznała wyciąg z żywicy Boswellia serrata jako "orphan drug" (lek specyficzny dla ...
  gosc

Internet jak kokaina

Internet jak kokainaUzależnienie od Internetu może zmieniać strukturę mózgu, podobnie jak kokaina czy alkohol. Zauważyli to naukowcy z Chińskiej Akademii Nauk, a wyniki ich pracy opublikowało pismo „Public Library of Science One”.

 

 

Badacze porównali skany mózgu młodych ludzi uzależnionych od Internetu ze skanami mózgu ich rówieśników, którzy kontrolują swoje wirtualne kontakty, i odkryli, że mózgi osób z internetowym nałogiem miały uszkodzone włókna istoty białej odpowiedzialne za przetwarzanie emocji, uwagę wykonawczą i podejmowanie decyzji.

Naukowcy twierdzą, że ich badanie może pomóc przy tworzeniu właściwej kuracji dla osób uzależnionych od Internetu, chociaż przyznają, że nie mają dowodów na to, iż zmiany w mózgowiu tych pacjentów są właśnie wynikiem uzależnienia.

 

To kolejny dowód na to, że technika wyrządza nam podobną krzywdę, jak substancje uzależniające czy alkohol. Grupa badawcza z Uniwersytetu w Worcesters odkryła niedawno, że użytkownicy smartfonów są tak uzależnieni od otrzymywania kolejnych SMS-ów, że odczuwają wibracje sygnalizujące nową wiadomość nawet wtedy, kiedy jej nie otrzymali.

Henrietta Bowden Jones, psychiatra z londyńskiego Imperial College, tak skomentowała te rewelacje:

– Większość osób uzależnionych od Internetu to gracze – spędzają długie godziny, odgrywając różne role w rozmaitych grach i lekceważąc przy okazji inne zobowiązania. Widziałam już, jak ludzie zaczynali opuszczać zajęcia na uniwersytecie, nie zdobywali stopni naukowych, rozpadały się ich małżeństwa, ponieważ nie potrafili nawiązać żadnej więzi emocjonalnej poza grą. Kiedy ktoś mówi ci, że nie spał całą noc, bo spędził 14 godzin na graniu, a poprzedniej nocy robił to samo i nie mógł przestać, chociaż próbował, to znaczy, że ma problem.

 

Źródło: telegraph.co.uk


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA