MENU:
Reklama
Wyciskarki do soków Kuvings
Wyciskarki do soków Kuvings
FITNESS.WP.PL
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Wrastający paznokieć

  zabieg jest świetny, robiła mi go Pani podolog Agnieszka dwa miesiące temu, jutro idę na kontrolę, ale czuję się bardzo dobrze, nic mnie nie uwiera, n...
  julia
 • Ile udźwignie dziecko?

  Najlepszym rozwiązaniem jest umówienie się z nauczycielami, że podręczniki zostają w klasie, tak to jest u mojego syna w podstawówce.
  Adam
 • Ile udźwignie dziecko?

  wszystko fajnie w teorii, a jak to w praktyce zastosować: w piatej klasie podstawówki 4 rózne ksiazko-zeszyty do polskiego, trzy do matematyki, trzy d...
  Mama
 • Gościec stawowy, czyli reumatoidalne zapalenie sta...

  Witaj napisz mi proszę , czy te tabletli pomagają, ja wstydzę się swoich rąk,, nam doła,,,
  krystyna

Jak leczyć przeziębienie

Jak leczyć przeziębieniePrzeziębienie jest niegroźną wirusową infekcją górnych dróg oddechowych. Ponieważ zarażamy się drogą kropelkową (przez kichanie czy kaszel), łatwo się przeziębienia nabawić, zwłaszcza w chłodnych miesiącach, w których liczba zachorowań wzrasta. Objawy przeziębienia są dobrze znane. To katar i obrzęk błony śluzowej, lekki ból gardła i krtani, czasem słaby kaszel i nieznacznie podniesiona temperatura ciała oraz fatalne samopoczucie.

 

 

Najczęściej z takimi właśnie objawami staramy się normalnie funkcjonować, licząc na to, że miną. Chodzimy do pracy czy szkoły, a to już wystarczy, by nasza infekcja przenosiła się na innych, a co gorsza – torowała drogę poważniejszym chorobom, takim jak grypa, zapalenie oskrzeli lub płuc. Dlatego też koniecznie należy skontaktować się z lekarzem, jeśli przeziębienie przez trzy dni nie ustępuje, a dodatkowo pojawiają się problemy z oddychaniem, zawroty głowy, nudności lub wymioty, odkrztuszanie lepkiego śluzu (czasami z domieszką krwi), kołatanie serca, bóle w klatce piersiowej przy oddychaniu oraz bóle w okolicy czoła i policzków.

Reklama
Reklama

 

Nie czekając więc na wystąpienie tego typu komplikacji, należy przeziębienie potraktować poważnie, stosując klasyczne, standardowe metody postępowania. Należą do nich:

 • pójście do łóżka, wyspanie się i wypoczynek
 • użycie dostępnych bez recepty środków przeciwzapalnych, przeciwgorączkowych i przeciwbólowych
 • sięgnięcie po preparaty przeciwkaszlowe i wykrztuśne oraz tabletki do ssania na ból gardła
 • przyjmowanie witaminy C, najlepiej z rutyną
 • walka z katarem, bo nieleczony może doprowadzić do zapalenia zatok (dobre będą inhalacje z dodatkiem olejków z eukaliptusem lub tymiankiem)
 • sięgnięcie po miód, sok malinowy, czarny bez, napar z lipy czy rumianku
 • przyjmowanie dużej ilości płynów i zdrowe odżywianie się, wspomagające siły obronne organizmu – jedzenie warzyw i owoców bogatych w witaminę C oraz czosnku o właściwościach antybakteryjnych, a także picie zielonej herbaty i herbatek ziołowych

 

Skutkiem takiego domowego, tradycyjnego leczenia bywa zazwyczaj rozstanie z przeziębieniem i wzmocnienie odporności – szczególnie pożądane w okresach występowania infekcji.


Sklep Poradnia.pl poleca