UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Jonizator wody Aquator Silver
Jonizator wody Aquator Silver

 

Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

Jak odkurzać książki?

Sposoby są właściwie znane, ale sama czynność do przyjemnych nie należy. Odkłada się ją więc, by dopiero w trakcie generalnych porządków, przeprowadzki lub remontu odkryć, ile kurzu osiadło na naszym księgozbiorze. Wtedy też odkurzanie staje się prawdziwym problemem. Dlatego, chociaż z kurzem trudno wygrać, to warto to robić systematycznie i raz w tygodniu odkurzać książki stojące na odkrytych półkach. Te w regałach za szybą lub w zamykanych szafach kurzą się mniej i tak często nie trzeba się nimi zajmować.

 

Rutynowe cotygodniowe odkurzanie książek nie musi być bardzo dokładne. Wystarczy przetarcie grzbietów wilgotną szmatką. Można też skorzystać z dostępnych w sklepach specjalistycznych pomocy – akcesoriów w rodzaju pierzastych miotełek czy miękkich szmatek z uchwytami lub podłączanego do odkurzacza zestawu z miotełką. Nie zaszkodzi też posłużyć się odkurzaczem z odpowiednią do tego celu wąziutką końcówką.

 

Reklama
Reklama

 

Jeżeli książki są ciasno ustawione na regałach i to w kilku „piętrach”, to nie obejdzie się bez bardziej starannego ich odkurzenia raz na pół roku (w ostateczności – raz na rok). Niemała to praca i warto do niej zaangażować innych domowników. Książki trzeba bowiem zestawić, a następnie odkurzyć półki i każdą książkę z osobna. Mebel traktujemy standardowo – ściereczką do kurzu, a potem którymś z preparatów, które nabłyszczają i spowalniają osiadanie kurzu. Książki natomiast, jeśli są mocno zakurzone, należy energicznie przekartkować – wtedy kurz opadnie. Okładki i grzbiety przecieramy lekko wilgotną szmatką. Potem książki ustawiamy na wolnych od kurzu półkach. I mamy spokój do… następnych porządków.

Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA