UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Oczyszczacze powietrza
Oczyszczacze powietrza
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

Jak przechowywać buty?

Nie każdy ma obszerną garderobę z półkami przeznaczonymi specjalnie na buty. Większość z nas ma problem, gdzie je schować, zwłaszcza te sezonowe, których przez kilka miesięcy nie będziemy nosić. Prawdziwą sztuką jest jednak odpowiednie przechowywanie obuwia. Buty nieużywane, ale niedbale wepchnięte do ciasnej szafy, po prostu mogą się zniszczyć. Będzie to niemiła niespodzianka, gdy po nie ponownie sięgniemy.

Reklama
Reklama

 

Co zrobić, by tego uniknąć?

  • Buty powinno się przechowywać tam, gdzie będą jedynym „lokatorem”. Bezpośredni kontakt z odzieżą i bielizną jest absolutnie wykluczony.
  • Chowamy buty starannie wyczyszczone, a jeśli są ze skóry – także odpowiednio natłuszczone. Nigdy nie wstawiamy do szafy obuwia mokrego ani wilgotnego.
  • Aby nie straciły fasonu, dobrze jest włożyć w nie prawidła lub wypchać kulkami papieru. Dotyczy to zarówno butów skórzanych, jak i tekstylnych.
  • Wysokie buty (kozaki) wymagają specjalnych prawideł. Można je zastąpić rulonami z kartonu, butelkami lub specjalnymi dmuchanymi wypełniaczami do cholewek.
  • Jeśli nie mamy specjalnej szafki na obuwie, można trzymać buty w szufladzie czy zwykłej szafce, pamiętając o tym, że powinny „oddychać”. Nie mogą być zbyt stłoczone czy wrzucone do foliowych worków. Dobre są natomiast woreczki z naturalnych tkanin (lnu, bawełny, flaneli).
  • Do butów odkładanych na dłużej dobrze jest włożyć zapachowe wkładki. Trzeba też chronić je przed kontaktem z kosmetykami i chemikaliami, bo ewentualne plamy z tych produktów nie dadzą się już usunąć.

Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA