UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Jonizator wody Aquator Silver
Jonizator wody Aquator Silver

 

Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

Jonizacja powietrza

Jonizacja powietrzaChcemy oddychać pełną piersią, a nagminnie przebywamy w domu lub w pracy otoczeni różnego rodzaju sprzętem komputerowym i urządzeniami między innymi z tworzyw sztucznych, co powoduje, że często zapadamy na infekcje górnych dróg oddechowych, cierpimy na ból głowy i trudno nam się w takich warunkach skoncentrować.

 

Zbyt suche powietrze sprawia, że kurz i roztocza się unoszą, co może powodować katar i kaszel, podrażnienia oczu i błon śluzowych, ból głowy, nadciśnienie, a także alergie. Ważną rzeczą jest poprawienie cyrkulacji i wilgotności powietrza, zwłaszcza w pomieszczeniach, w których pracujemy czy śpimy. Godzinę przed snem warto przewietrzyć sypialnię. Można również powiesić na kaloryferze wilgotny ręcznik lub nawilżacz z wodą.

Aby jednak zadbać o odpowiednią wilgotność pomieszczenia na stałe, najlepiej zaopatrzyć się w dobre jakościowo nawilżacze, oczyszczacze lub jonizatory powietrza.

 

Jonizator powietrza

Każdy wie, że po burzy powietrze jest najczystsze i ma odpowiednią wilgotność oraz że wytwarza się mikroklimat korzystny dla człowieka. Jednym z największych zagrożeń dla naszego zdrowia jest duża ilość jonów dodatnich w powietrzu, które sprawiają, że zaczynamy mieć problemy zdrowotne, takie jak infekcje górnych dróg oddechowych, migreny, astmę, alergie oraz zaburzenia koncentracji i snu. Korzystne dla zdrowia, ludzi i zwierząt są jony ujemne. Sprawiają one, że w pomieszczeniach nie ma wilgoci, a w związku z tym również pleśni, nie mnożą się bakterie, a z powietrza usuwane są nieprzyjemne zapachy i inne zanieczyszczenia.

Wietrzenie pomieszczeń, wbrew powszechnej opinii nie usuwa wszystkich alergenów i substancji szkodliwych. Od wiosny do jesieni do wietrzonych pomieszczen dostają sie pyłki i inne szkodliwe substancje. Zimą intensywne wietrzenie wychładza pomieszczenia, które wymagają kosztownego dogrzania. Trudnym jest też wietrzenie pomieszczeń, w których przebywają osoby chore, a zwłaszcza dzieci. Przez cały rok wewnątrz domów i mieszkań rozwijają sie roztocza kurzu domowego oraz grzyby i pleśnie.

Warto zatem zaopatrzyć się w urządzenie zwane jonizatorem. Emituje on cząstki powietrza o ujemnym ładunku elektrycznym. Te życiodajne jony oczyszczają powietrze z alergenów i zanieczyszczeń, a także likwidują przykre zapachy spowodowane na przykład dymem papierosowym. Jonizatory zapewnią nam swobodę oddychania i czyste powietrze.

Reklama
Reklama

 

Nawilżacz powietrza

W pomieszczeniach można zastosować nawilżacze parowe, które w wyniku wrzenia wody wytwarzają parę. Jest ona pozbawiona drobnoustrojów. Do wody można dodać różne odpowiednio dobrane olejki eteryczne, które pozwolą się zrelaksować i odstresować, złagodzą bóle głowy i bóle reumatyczne, a także poprawią nastrój.

Na rynku dostępne są również nawilżacze ultradźwiękowe, które w wyniku rozbijania wody na mikrocząsteczki wytwarzają mgiełkę. Niektóre z nich dodatkowo mogą jonizować powietrze. Ultradźwięki zabijają niektóre drobnoustroje, oddziałując na nie falami o bardzo wysokiej częstotliwości.

Pamiętajmy o tym, aby przed włączeniem nawilżacza pomieszczenie było uprzednio odkurzone, by nadmiar kurzu nie absorbował wilgoci.


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA