UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Jonizator wody Aquator Silver
Jonizator wody Aquator Silver
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Przeziębienie – przyczyny, leczenie, powikłania

  U nas podobnie, dzieci z przedszkola przynosiły rózne choróbska a potem tylko sztafeta i każdy chorował. Znalazłam na forum opinie o leku L52, lekarka...
  kornelya
 • Przeziębienie – lecznicze znaczenie gorączki

  myślę, że dość odważnie i też obawiałabym się o moje dziecko tak eksperymentując. u nas zawsze dajemy dzieciom do picia kropelki L52, znany homeopatyc...
  monika
 • Homeopatia – naturalne leczenie

  taki właśnie homeopatyczny lek w kropelkach L52 kupuję już od lat. warto proszę Państwa bo zapobiegamy tym powikłaniom poprzeziębieniowym. wystarczy p...
  zocha
 • Dna moczanowa

  Moja teściowa cierpi na to schorzenie od lat, ale niedawno usłyszała o tkim leku urathone czy urarthone (nie wiem jak sie pisze), który odkwasza organ...
  goska

Kobiety chorujące na stwardnienie rozsiane są bardziej narażone na migrenę

Kobiety chorujące na stwardnienie rozsiane są bardziej narażone na migrenę„Chociaż posiadamy historyczne dane świadczące o tym, że zdiagnozowana migrena jest powiązana ze stwardnieniem rozsianym, to 99% kobiet cierpiących z powodu migreny nigdy nie zachoruje na SM. W związku z tym migrena nie może być powodem do strachu przed stwardnieniem rozsianym – twierdzi szef zespołu badawczego, doktor Ilya Kister z katedry medycyny uniwersytetu nowojorskiego, członek Amerykańskiej Akademii Neurologicznej.

– Należy przeprowadzić dodatkowe badania, aby stwierdzić, czy bóle migrenowe są jednym z czynników ryzyka wystąpienia stwardnienia rozsianego, czy tylko dolegliwością towarzyszącą stwardnieniu rozsianemu”.

W badaniu wzięło udział 116 678 kobiet. U 18 000 z nich stwierdzono bóle migrenowe na starcie programu badawczego. W trakcie 16 lat jego trwania każdą z kobiet badano co 2 lata. W tym czasie u 375 z nich stwierdzono stwardnienie rozsiane, a 82 przyznały, że na początku badania zdiagnozowano u nich migrenę.

Po analizie uzyskanych wyników stwierdzono, że kobiety ze zdiagnozowaną migreną na początku eksperymentu miały 47% więcej szans zachorowania na stwardnienie rozsiane niż te, które nie cierpiały z jej powodu. Na wyniki nie miał wpływu wiek, miejsce zamieszkania, pochodzenie etniczne, poziom witaminy D w organizmie, palenie papierosów czy wskaźnik BMI.

W opisanym wyżej badaniu – po raz pierwszy przeprowadzonym na tak dużą skalę – starano się odnaleźć powiązania pomiędzy migreną a stwardnieniem rozsianym.

 

Źródło: http://www.news-medical.net


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA