UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Oczyszczacze powietrza
Oczyszczacze powietrza
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Kręcz szyi

  Mam nabyty kręcz szyi.Chcę się dowiedzieć adres Rechabilitacji Laserowej? Bardzo proszę o kontakt.
  Grażyna
 • Łupież pstry – wstydliwa infekcja naskórka

  Łupież pstry pojawił się we wrześniu, chyba po solarium. Nie czekałam długo i od razu poszłam do apteki po maść i szampon. Niestety byłam rozczarowana...
  Dorotka
 • Warunki przyjęcia do szpitala psychiatrycznego

  Mój syn ma spectrum autyzmu ,ostatnio przezył silną traume w związku ze śmiercią jego dziadka . Po tym wydarzeniu nie jesteśmy wstanie dac sobie z nim...
  siwi
 • Zespół Reye’a – rzadki, ale groźny

  Mimo całej chorej sytuacji pamiętajcie ze pocis tu jesteśmy i żyjemy spiepszyc wszystko mozna ale po co to najłatwiej złość na innych na chwile moze u...
  Nieszczesliwy

Kobiety chorujące na stwardnienie rozsiane są bardziej narażone na migrenę

Kobiety chorujące na stwardnienie rozsiane są bardziej narażone na migrenę„Chociaż posiadamy historyczne dane świadczące o tym, że zdiagnozowana migrena jest powiązana ze stwardnieniem rozsianym, to 99% kobiet cierpiących z powodu migreny nigdy nie zachoruje na SM. W związku z tym migrena nie może być powodem do strachu przed stwardnieniem rozsianym – twierdzi szef zespołu badawczego, doktor Ilya Kister z katedry medycyny uniwersytetu nowojorskiego, członek Amerykańskiej Akademii Neurologicznej.

– Należy przeprowadzić dodatkowe badania, aby stwierdzić, czy bóle migrenowe są jednym z czynników ryzyka wystąpienia stwardnienia rozsianego, czy tylko dolegliwością towarzyszącą stwardnieniu rozsianemu”.

W badaniu wzięło udział 116 678 kobiet. U 18 000 z nich stwierdzono bóle migrenowe na starcie programu badawczego. W trakcie 16 lat jego trwania każdą z kobiet badano co 2 lata. W tym czasie u 375 z nich stwierdzono stwardnienie rozsiane, a 82 przyznały, że na początku badania zdiagnozowano u nich migrenę.

Po analizie uzyskanych wyników stwierdzono, że kobiety ze zdiagnozowaną migreną na początku eksperymentu miały 47% więcej szans zachorowania na stwardnienie rozsiane niż te, które nie cierpiały z jej powodu. Na wyniki nie miał wpływu wiek, miejsce zamieszkania, pochodzenie etniczne, poziom witaminy D w organizmie, palenie papierosów czy wskaźnik BMI.

W opisanym wyżej badaniu – po raz pierwszy przeprowadzonym na tak dużą skalę – starano się odnaleźć powiązania pomiędzy migreną a stwardnieniem rozsianym.

 

Źródło: http://www.news-medical.net


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA