Niedoskonałości skóry twarzy w postaci stanów zapalnych, cieni pod oczami lub pajączków są zmartwieniem niejednej kobiety. Istnieje jednak wiele sposobów ułatwiających walkę z tymi problemami. Jednym z nich są odpowiednio dobrane korektory.

 

Korektory to wyspecjalizowane kosmetyki, których zadaniem jest krycie niedoskonałości skóry. Dzięki nim możemy ukryć efekty zmęczenia w postaci opuchniętych oczu lub zmniejszyć widoczność pękających naczynek. Odpowiedni dobór korektora jest równie ważny, jak wybór pasującego do naszej cery podkładu. Warto więc przy zakupie zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów.

Reklama

 

Korektor na cienie pod oczami

Nieprzespane noce, długa praca przy komputerze i zbyt intensywny tryb życia często odbijają się na wyglądzie naszej skóry. Cienie pod oczami są jednym z tych objawów, które uwidaczniają się najszybciej. Siny odcień najlepiej zamaskować korektorem zawierającym różowy pigment. Natomiast zaczerwienienia przykryje korektor o odcieniu żółto-beżowym. Opuchliznę można zniwelować, stosując korektor rozświetlający, odcieniem zbliżony do naturalnej barwy naszej skóry.

 

Korektor tuszujący popękane naczynka

W korektorach dostosowanych do skóry naczynkowej często znajdują się takie składniki, jak alantoina czy wyciąg z arniki lub z kasztanowca. Sprawiają one, iż ścianki naczyń krwionośnych się wzmacniają, a zaczerwienienia – spłycają. Ważną zasadą w przypadku cery z popękanymi naczynkami jest stosowanie korektora o zielonym odcieniu przed nałożeniem podkładu. Zastosowanie tych kosmetyków w nieodpowiedniej kolejności może sprawić, iż skóra nabierze brzydkiego i szarego koloru.

 

Korektor na stany zapalne skóry

Istnieje cały wachlarz korektorów maskujących niedoskonałości cery dostosowanych do poszczególnych zmian skórnych. Na przykład jeżeli mamy trądzik, powinniśmy użyć korektora z przewagą pigmentu żółtego. Jeśli natomiast wokół zmiany skórnej nie występuje rumień, należy zastosować korektor z domieszką koloru beżowego. Co ważne, kosmetyk nakładamy punktowo (nie rozcieramy wokół zmiany skórnej) oraz dobieramy odcień jak najbardziej zbliżony do naszej karnacji.