UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Jonizator wody Aquator Silver
Jonizator wody Aquator Silver
FITNESS.WP.PL
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Wazelina – nie tylko dla zdrowia i urody

  Wazelinę na twarz? przecież to świństwo, które pochodzi z destylacji ropy naftowej. nie można zrobić nic gorszego swojej twarzy jak nałożyć na nią tak...
  zniesmaczona
 • Liszaj płaski – rodzaje, rozpoznanie, leczenie

  witam mam pytanko mnie też prze[osano METYPRED 5 DNI PO 3 TABLETKI 5 DNI PO 2 TABLETKI I DALEJ RESZTA DO WYCZERPANIA OPAKOWANIA. ALE PO 8 NIU JAK BRAŁ...
  RENIA
 • Bielactwo. Maskuj plamy

  To ja tez bede wdzieczna za informacje jakie badania no i oczywiscie co o tym woigole sadzicie??. Ja tez wybieram sie pod koniec roku do pani doktor j...
  czarnulka j
 • Bielactwo. Maskuj plamy

  witam czekam na liście rezerwowych na wizyte u pani doktor dzwoniłam w marcu tego roku i niestety nie ma już wolnych miejsc,mam przywieść ze soba wyni...
  karmelka

Krzem organiczny

Krzem organicznyJest jednym z najczęściej występujących pierwiastków na Ziemi. Stanowi 28 proc. skorupy ziemskiej. Nie występuje jednak w formie elementarnej, a jedynie w rożnych związkach, takich jak na przykład kwarc, oraz w krzemianach i glinokrzemianach. Mowa o krzemie, który jest niezwykle istotny dla zdrowia człowieka.

 

Krzem jest głównym składnikiem gliny, granitu, kwarcu, piasku, kamieni szlachetnych i półszlachetnych. Występuje również we wszystkich organizmach żywych.

 

Krzem organiczny

Krzem organiczny to taki, który występuje w organizmie człowieka. Powstaje na skutek procesu transformacji mineralnego krzemu, podczas którego łączy się z aminokwasami, dzięki czemu lepiej rozpuszcza się w wodzie. Jest wówczas zdecydowanie łatwiej przyswajalny przez organizm, który zazwyczaj ma trudności z zaabsorbowaniem tego pierwiastka w naturalnej postaci. Przyswajalność krzemu organicznego wynosi aż 70 proc. Dla porównania – zwykły krzem mineralny może być przyswojony przez organizm zaledwie w 1 proc.

Reklama
Reklama

 

Niedobór krzemu

Niedobór krzemu ma bardzo poważne konsekwencje dla zdrowia człowieka. Powoduje:

 • opóźnienie wzrostu u dzieci
 • pogorszenie stanu skóry, włosów i paznokci
 • odkładanie się płytek miażdżycowych w naczyniach krwionośnych (zwłaszcza w aorcie)
 • choroby kości, więzadeł i inne uszkodzenia tkanki łącznej
 • utrudnione zrastanie się złamanych kości
 • przyspiesza wchłanianie się aluminium w mózgu (niedobór krzemu przy jednoczesnym częstym kontakcie z aluminium może być jednym z czynników warunkujących rozwój choroby Alzheimera).

 

Ważny wiek

Wchłanianie krzemu zmniejsza się z wiekiem wraz ze starzeniem się układu pokarmowego, który nie jest w stanie go przetwarzać. Należy wtedy uzupełnić braki tego pierwiastka poprzez włączenie do diety skrzypu polnego, glinki kaolinowej i wody krzemowej, a najlepiej – poprzez suplementację.


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA