UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Oczyszczacze powietrza
Oczyszczacze powietrza
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Kaszel - rodzaje i przyczyny

  Wiecie ile rodzajów kaszlu może mieć mały przedszkolak? Cały kalejdoskop. Do tego oczywiście całkiem różne leczenie. Ostatnio testowaliśmy inhalacje ...
  Kokos
 • Kiedy kostka jest skręcona

  Co to.ma być
  Eryk
 • Choroby nerek – rodzaje i objawy

  głupia pi......a,jak chcesz kogoś szkolić to wypierdzielaj pracować z dziećmi w szkole... Mój syn jest bardzo chory i nieraz też pisze na klawiaturze ...
  Kasia
 • Grupy krwi a żywienie

  niedouczony cymbał. polecam przestudiowanie podstaw genetyki i dziedziczenia - nie ma nic zaskakującego w Twojej grupie krwi.
  dr hyde

Krzem organiczny

Krzem organicznyJest jednym z najczęściej występujących pierwiastków na Ziemi. Stanowi 28 proc. skorupy ziemskiej. Nie występuje jednak w formie elementarnej, a jedynie w rożnych związkach, takich jak na przykład kwarc, oraz w krzemianach i glinokrzemianach. Mowa o krzemie, który jest niezwykle istotny dla zdrowia człowieka.

 

Krzem jest głównym składnikiem gliny, granitu, kwarcu, piasku, kamieni szlachetnych i półszlachetnych. Występuje również we wszystkich organizmach żywych.

 

Krzem organiczny

Krzem organiczny to taki, który występuje w organizmie człowieka. Powstaje na skutek procesu transformacji mineralnego krzemu, podczas którego łączy się z aminokwasami, dzięki czemu lepiej rozpuszcza się w wodzie. Jest wówczas zdecydowanie łatwiej przyswajalny przez organizm, który zazwyczaj ma trudności z zaabsorbowaniem tego pierwiastka w naturalnej postaci. Przyswajalność krzemu organicznego wynosi aż 70 proc. Dla porównania – zwykły krzem mineralny może być przyswojony przez organizm zaledwie w 1 proc.

Reklama
Reklama

 

Niedobór krzemu

Niedobór krzemu ma bardzo poważne konsekwencje dla zdrowia człowieka. Powoduje:

 • opóźnienie wzrostu u dzieci
 • pogorszenie stanu skóry, włosów i paznokci
 • odkładanie się płytek miażdżycowych w naczyniach krwionośnych (zwłaszcza w aorcie)
 • choroby kości, więzadeł i inne uszkodzenia tkanki łącznej
 • utrudnione zrastanie się złamanych kości
 • przyspiesza wchłanianie się aluminium w mózgu (niedobór krzemu przy jednoczesnym częstym kontakcie z aluminium może być jednym z czynników warunkujących rozwój choroby Alzheimera).

 

Ważny wiek

Wchłanianie krzemu zmniejsza się z wiekiem wraz ze starzeniem się układu pokarmowego, który nie jest w stanie go przetwarzać. Należy wtedy uzupełnić braki tego pierwiastka poprzez włączenie do diety skrzypu polnego, glinki kaolinowej i wody krzemowej, a najlepiej – poprzez suplementację.


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA