UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Jonizator wody Aquator Silver
Jonizator wody Aquator Silver
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Jak dbać o zęby i dziąsła

  U mnie sprawdzają się pasty ziołowe, szczotka soniczna i irygator. Uważam, że nic tak jak irygator nie wypłukuje resztek z przestrzeni międzyzębowych...
  Zahira
 • Geranium – niszczy bakterie i wirusy

  Zuza Ja mam problem z gardłem nie boli mnie ale śluz podchodzi mi do gardła i blokuje mi oddychanie a jak trochę rozmawiam to głos mi się zmienia w ...
  Zuza
 • Zapalenie żołądka

  Ja przez rok męczyłam się z przewlekłym zapaleniem żołądka przez miesiąc miałam bóle potem przerwa 2 miesiące i na nowo, schudłam ponad 8 kilo przy wa...
  Joanna
 • Glejaki wielopostaciowe – najbardziej niebezpieczn...

  W 2002 roku the European Medicines Agency (Europejska Agencja Leków) uznała wyciąg z żywicy Boswellia serrata jako "orphan drug" (lek specyficzny dla ...
  gosc

Kwasy omega-3 wydłużają życie

Kwasy omega-3 wydłużają życieU osób starszych, u których występuje wysokie stężenie kwasów tłuszczowych omega-3, aż o 27 procent zmniejsza się ogólne ryzyko zgonu, a o 35 procent – ryzyko śmierci z powodu choroby serca. Osoby o wysokim poziomie kwasów omega-3 żyły średnio 2,2 roku dłużej.

 

Tak wynika z badań naukowców z Harvard School of Public Health (HSPH) i University of Washington, opublikowanych w piśmie „Annals of Internal Medicine”.

Kwasy omega-3 to wielonienasycone kwasy tłuszczowe pochodzące z oleju z ryb morskich i z produktów roślinnych. Są one odpowiedzialne między innymi za prawidłowe funkcjonowanie mózgu, oczu oraz serca.

 

Podczas badania skupiono się na ludziach, którzy nie korzystali z suplementów diety zawierających kwasy omega-3. Naukowcy poddali analizie dane 2700 osób w wieku minimum 65 lat. Brały one udział w trwającym 16 lat projekcie „Badanie zdrowia układu krążenia” (Cardiovascular Health Study).

– Chociaż spożywanie ryb już od dawna łączono ze zdrowym trybem życia, istniało niewiele badań oceniających zależność stężenia kwasów omega-3 we krwi i śmiertelności osób starszych – mówi profesor Dariush Mozaffarian z harvardzkiego Wydziału Epidemiologii. – Nasze badania potwierdzają, jak istotny jest wysoki poziom tych kwasów we krwi dla zdrowia układu krążenia i sugerują, że spożywanie omega-3 w starszym wieku może zaowocować przedłużeniem życia.

 

Źródło: medicalxpress.com


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA