UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Jonizator wody Aquator Silver
Jonizator wody Aquator Silver

 

Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Ospa wietrzna. Objawy i powikłania

  A jeśli moja 4 latka nie chce być smarowana? Płaczę jakbym ja zazynala albo gorzej
  Aneta
 • Owoc kiwi – król witamin

  super ze tak zdrowe wole niz jablka
  bronislawa
 • Hirudoterapia – leczenie pijawkami

  Mam zespół rowka nerwu łokciowego. Pół roku miałam obrzęk małego palca i dłoni, nie miałam czucia w tym miejscu, wiele czynności sprawiało mi ból(myci...
  Magicrazna
 • Ozonoterapia

  Kolezanka poradzila mi ozon do krwi z powodu moich problemow ze skora, nie dosc ze alergia, to jeszcze uzywanie masci ze sterydami spowodowalo jakies ...
  Sanna33

Lekarze aprobują lekcje pływania dla małych dzieci

Lekarze aprobują lekcje pływania dla małych dzieciDotychczas Amerykańska Akademia Pediatrii stała na stanowisku, że nauka pływania w odniesieniu do małych dzieci (poniżej 4 roku życia) daje i rodzicom, i dzieciom fałszywe poczucie bezpieczeństwa. Teraz akademicy zmienili zdanie.

Kilka niewielkich projektów badawczych dowodzi, że maluchy, które uczyły się pływać, są w mniejszym stopniu narażone na ryzyko utonięcia. Lekarze nie zalecają jednak nauki pływania wszystkim dzieciom – niektórzy rodzice mogą uznać, że ich pociechy nie są jeszcze na to gotowe, i trzeba liczyć się z tym zdaniem.

Connie Harvey, szef działu sportów wodnych Amerykańskiego Czerwonego Krzyża, twierdzi, że należy wybierać te szkoły pływania, w których kładzie się nacisk na bezpieczne zachowanie nad wodą, obecność rodzica lub opiekuna w basenie podczas lekcji jest obowiązkowa, a na każde dziesięcioro dzieci przypada przynajmniej jeden instruktor.

Zmodyfikowane zalecenia Akademii Pediatrii rekomendują ogradzanie wszelkich basenów – nawet niewielkich dmuchanych baseników, bowiem znane są przypadki utonięć, gdy dzieci przechylały się przez miękkie krawędzie takich basenów i wpadały do środka.

Akademicy ostrzegają, że życie dzieci może być zagrożone również wtedy, gdy ich kończyny lub włosy zostaną wciągnięte przez odpływy niezabezpieczone odpowiednimi pokrywami, albo gdy baseny nie są wyposażone we właściwe urządzenia pompująco-filtrujące

W ciągu ostatnich lat w USA odnotowano wśród dzieci mniej ofiar śmiertelnych spowodowanych utonięciem – w roku 2006 było 1100 takich przypadków.

Jak mówi jeden z autorów rekomendacji, dr Jeffrey Weiss, rodzice wiedzą, że jeśli ich pociechy bawią się w basenie, należy zachować wzmożoną czujność, bo wystarczy chwila nieuwagi, aby doszło do nieszczęścia.

 

Źródło: www.physorg.com


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA