UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Tłuszczaki

  Może musk se,, wycisknoleś"?
  Chelmód
 • Kleptomania. Chory czy złodziej?

  Chciałam napisać: problem ze szwagierką
  Kami
 • Kleptomania. Chory czy złodziej?

  Doris ja mam podobny problem, tez z bratową. Pcha się do nas ciągle pod pretekstem pomocy w pracach domowych a tak naprawde nas okrada. Ja nie chce, ż...
  Kami
 • Nowotwory kości

  Witam.. Mój ojciec ma raka kości i, wykryty w lutym tego roku. Lekarze dali mu kilka miesięcy życia. W tej chwili jak on to nazywa "chodzi na imprezy ...
  anita

Lekarze pierwszego kontaktu mogą pomóc potencjalnym samobójcom

Lekarze pierwszego kontaktu mogą pomóc potencjalnym samobójcom Samobójstwo stanowi ogromny szok dla rodziny i przyjaciół zmarłego. Jednak osoba rozważająca odebranie sobie życia najczęściej wysyła pewne znaki ostrzegawcze informujące o złej kondycji psychicznej. Jeśli osoby z najbliższego otoczenia zauważą je na czas, mogą zapobiec tragedii. Czasami wystarczy umiejętnie przeprowadzona rozmowa z lekarzem pierwszego kontaktu.

 

O tym, jak wielką rolę odgrywają oni w tworzeniu skutecznej terapii dla osób o skłonnościach samobójczych, podkreślili naukowcy z Kliniki Mayo i University of Washington. Ich wnioski zostały opublikowane w piśmie „Mayo Clinic Proceedings”.

Reklama
Reklama

 

– Jako lekarze wiemy, że pacjenci nie zaczynają nagle rozważać samobójstwa, tylko dlatego, że stawiamy im pytania o to, czy myślą o śmierci – mówi dr Timothy Lineberry, psychiatra w Klinice Mayo. – Jednak zbyt często pacjent, u którego występują wyraźnie widoczne czynniki ryzyka, nie jest pytany o to, czy miewa myśli samobójcze.

Ludzie, u których ryzyko samobójstwa jest duże, są często leczeni z powodu depresji, niepokoju czy nadużywania środków odurzających. Niemal 45 proc. samobójców odbyło wizytę u lekarza pierwszego kontaktu na kilka tygodni, a nawet dni przed śmiercią.

– Pacjentowi, który ma symptomy depresji, odczuwa niepokój lub występują u niego oznaki nadużywania substancji odurzających, należy zadać wprost pytanie o samobójstwo – kontynuuje dr Lineberry – Niestety, badania dowodzą, że taka praktyka ma miejsce w mniej niż połowie przypadków.

 

Źródło: www.sciencedaily.com


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA