UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Oczyszczacze powietrza
Oczyszczacze powietrza
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Kaszel - rodzaje i przyczyny

  Wiecie ile rodzajów kaszlu może mieć mały przedszkolak? Cały kalejdoskop. Do tego oczywiście całkiem różne leczenie. Ostatnio testowaliśmy inhalacje ...
  Kokos
 • Kiedy kostka jest skręcona

  Co to.ma być
  Eryk
 • Choroby nerek – rodzaje i objawy

  głupia pi......a,jak chcesz kogoś szkolić to wypierdzielaj pracować z dziećmi w szkole... Mój syn jest bardzo chory i nieraz też pisze na klawiaturze ...
  Kasia
 • Grupy krwi a żywienie

  niedouczony cymbał. polecam przestudiowanie podstaw genetyki i dziedziczenia - nie ma nic zaskakującego w Twojej grupie krwi.
  dr hyde

Lekarze pierwszego kontaktu mogą pomóc potencjalnym samobójcom

Lekarze pierwszego kontaktu mogą pomóc potencjalnym samobójcom Samobójstwo stanowi ogromny szok dla rodziny i przyjaciół zmarłego. Jednak osoba rozważająca odebranie sobie życia najczęściej wysyła pewne znaki ostrzegawcze informujące o złej kondycji psychicznej. Jeśli osoby z najbliższego otoczenia zauważą je na czas, mogą zapobiec tragedii. Czasami wystarczy umiejętnie przeprowadzona rozmowa z lekarzem pierwszego kontaktu.

 

O tym, jak wielką rolę odgrywają oni w tworzeniu skutecznej terapii dla osób o skłonnościach samobójczych, podkreślili naukowcy z Kliniki Mayo i University of Washington. Ich wnioski zostały opublikowane w piśmie „Mayo Clinic Proceedings”.

Reklama
Reklama

 

– Jako lekarze wiemy, że pacjenci nie zaczynają nagle rozważać samobójstwa, tylko dlatego, że stawiamy im pytania o to, czy myślą o śmierci – mówi dr Timothy Lineberry, psychiatra w Klinice Mayo. – Jednak zbyt często pacjent, u którego występują wyraźnie widoczne czynniki ryzyka, nie jest pytany o to, czy miewa myśli samobójcze.

Ludzie, u których ryzyko samobójstwa jest duże, są często leczeni z powodu depresji, niepokoju czy nadużywania środków odurzających. Niemal 45 proc. samobójców odbyło wizytę u lekarza pierwszego kontaktu na kilka tygodni, a nawet dni przed śmiercią.

– Pacjentowi, który ma symptomy depresji, odczuwa niepokój lub występują u niego oznaki nadużywania substancji odurzających, należy zadać wprost pytanie o samobójstwo – kontynuuje dr Lineberry – Niestety, badania dowodzą, że taka praktyka ma miejsce w mniej niż połowie przypadków.

 

Źródło: www.sciencedaily.com


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA