Mikrodermabrazja to mechaniczne złuszczanie naskórka. Jest zabiegiem oczyszczającym wykonywanym w specjalistycznych gabinetach kosmetycznych. Dzięki niemu skóra staje się elastyczna, zregenerowana i dłużej zachowuje młodość. Nie każdy jednak może mu się poddać.

 

Oczyszczanie skóry to niezwykle istotny element codziennej pielęgnacji twarzy. Jej zewnętrzna warstwa jest zbudowana z naskórka, którego kolejne warstwy ulegają procesom rogowacenia, a w ostatecznym etapie odrywają się od skóry. Niestety, z wiekiem ten naturalny proces samooczyszczania ulega spowolnieniu. Czasami domowe sposoby nie wystarczają, by dokładnie oczyścić twarz. Dzieje się tak głównie dlatego, że działają zbyt łagodnie na skórę. Rozwiązaniem może być mikrodermabrazja.

 

Na czym to polega?

Mikrodermabrazja to pielęgnacyjny i oczyszczający zabieg kosmetyczny. Działa na zasadzie peelingu mechanicznego, czyli ścierania warstw zrogowaciałego naskórka za pomocą mikrokryształków. Wykonuje się go w gabinecie kosmetycznym, używając urządzenia wyposażonego w specjalną głowicę. Po demakijażu i zdezynfekowaniu skóry, kosmetyczka – w zależności od wieku i typu cery – dobiera odpowiedni stopień głębokości złuszczania. Zabieg trwa około godziny, jest całkowicie bezbolesny i bezpieczny. Daje natychmiastową poprawę wyglądu skóry.

Reklama

 

Rodzaje mikrodermabrazji

Wyróżniamy trzy rodzaje mikrodermabrazji:

  • diamentowa – polega na mikrościeraniu powierzchni naskórka za pomocą głowicy pokrytej kryształkami diamentu. Jest to metoda przeznaczona dla skóry wrażliwej i skłonnej do alergii.
  • korundowa – wykonywana przy użyciu kryształów tlenku glinu. Jest to metoda w większym stopniu inwazyjna od diamentowej, ale przynosi bardziej widoczne efekty. Zalecana do skóry twarzy z przebarwieniami i rozszerzonymi porami.
  • tlenowa – usuwanie martwego naskórka odbywa się przy użyciu tlenu medycznego i soli fizjologicznej. W przeciwieństwie do diamentowej i korundowej, w mikrodermabrazji tlenowej nie używa się substancji aktywnych. Zalecana głównie dla osób z widocznymi oznakami starzenia, do każdego typu skóry.

 

Zalety

Zabieg mikrodermabrazji oczyszcza skórę, stymuluje naturalny wzrost kolagenu oraz poprawia koloryt. Cera staje się rozświetlona, zdrowsza i gładsza.

 

Przeciwwskazania

Osoby ze skłonnością do tworzenia się naczynek, z trądzikiem różowatym, łuszczycą, chorobami ropnymi (liszaje, ropne wykwity skórne) oraz wirusowym zapaleniem skóry (brodawki, wypryski) powinny unikać mikrodermabrazji. Należy również wstrzymać się z zabiegiem przy widocznych uszkodzeniach skóry.