UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Oczyszczacze powietrza
Oczyszczacze powietrza
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

Na ciążową depresję najlepszy wspierający partner

Na ciążową depresję najlepszy wspierający partnerŚwieżo upieczone mamy narażone są na ryzyko depresji poporodowej lub tzw. baby bluesa, (obniżenie nastroju występujące wraz z nawałem pokarmowym w kilka dni po porodzie). Okazuje się jednak, że baby blues pojawia się czasami także przed przyjściem na świat malucha. A niepokój czy depresja w ciąży mogą wywołać przedwczesny poród, przyczynić się do niskiej wagi urodzeniowej dziecka i ogólnie wpłynąć na jego zdrowie. Jak więc zapobiec takim fatalnym skutkom i przejść przez okres ciąży i połogu w spokoju?

Nowe badania przeprowadzone przez Norwegian Institute of Public Health wykazały, że sposób jest tylko jeden – wspierający partner.

Naukowcy przebadali blisko 50 tysięcy przyszłych mam – sprawdzili, jaki jest ich stosunek do własnej pracy, jaka atmosfera panuje w rodzinie, i w związku – a potem porównali to z występującymi u nich chorobami oraz nałogami nikotynowymi i alkoholowymi. Okazało się, że największy wpływ na zdrowie psychiczne przyszłej mamy miały relacje w jej związku. Im bardziej czuły się w nim nieszczęśliwe, tym bardziej rosło prawdopodobieństwo popadnięcia w depresję.

Na drugim miejscu listy „czynników” szkodliwych dla samopoczucia ciężarnej znalazły się choroba i problemy w pracy. Jednak z badań wynika, że kobiety pozostające w szczęśliwych związkach lepiej radziły sobie z trudnościami w pracy, brakiem pieniędzy i innymi stresującymi sytuacjami.

 

Źródło: www. eurekalert.org


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA