UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Tłuszczaki

  Może musk se,, wycisknoleś"?
  Chelmód
 • Kleptomania. Chory czy złodziej?

  Chciałam napisać: problem ze szwagierką
  Kami
 • Kleptomania. Chory czy złodziej?

  Doris ja mam podobny problem, tez z bratową. Pcha się do nas ciągle pod pretekstem pomocy w pracach domowych a tak naprawde nas okrada. Ja nie chce, ż...
  Kami
 • Nowotwory kości

  Witam.. Mój ojciec ma raka kości i, wykryty w lutym tego roku. Lekarze dali mu kilka miesięcy życia. W tej chwili jak on to nazywa "chodzi na imprezy ...
  anita

Nadchodzi wiosenna alergia!

Nadchodzi wiosenna alergia!Pogoda za oknem robi się coraz bardziej wiosenna, a wraz z nią rozpoczyna się sezon alergiczny. Zaczynają pylić drzewa, a wkrótce się do nich dołączą trawy i zioła.

 

– Większość kojarzy początek sezonu alergii z kwitnieniem drzew i roślin, ale w rzeczywistości ten trudny okres nadchodzi wcześniej – gdy pąki pojawiające się na gołych gałęziach drzew zaczynają rozsiewać pyłki – mówi dr Kristin Carel. – Osoby cierpiące z powodu alergii na pyłki mogą już wtedy odczuwać pierwsze symptomy i powinny robić wszystko, by je zminimalizować.

Reklama
Reklama

 

Oto kilka porad, jakich dr Carel udziela alergikom na progu trudnego dla nich czasu:

 • Musisz dokładnie wiedzieć, na co jesteś uczulony. Udaj się do alergologa i zrób sobie testy, aby określić jakie pyłki lub inne alergeny (pleśń, sierść zwierząt itp.) wywołują u ciebie reakcję alergiczną. Dzięki tej wiedzy możesz z pomocą lekarza opracować lepszy plan walki z alergią.
 • Zacznij już przyjmować leki antyalergiczne. Czy korzystasz ze sprayów do nosa, czy z leków doustnych – zacznij je przyjmować, zanim wystąpią symptomy alergii. Dzięki temu zmniejszysz dokuczliwość objawów, gdy już się pojawią.
 • Bądź konsekwentny. Bierz leki zgodnie z zaleceniami lekarza. Przewlekle przyjmowane leki działają lepiej, gdy są przyjmowane regularnie, a nie tylko w celu doraźnego zapobieżenia objawom.
 • Pomóc mogą ci płyny do płukania i nawilżania nosa. Wiele osób, które cierpią z powodu kataru alergicznego, astmy alergicznej lub innych problemów z płucami, ma również kłopoty z nosem i zatokami. Wydzielina z nosa i zatok może sprawić, że katar i astma będą bardziej dokuczliwe, zwłaszcza nocą. Roztwór wody morskiej lub nawilżacz do nosa pomogą w walce z tymi objawami.
 • Każdego dnia sprawdzaj stężenie pyłków w powietrzu. Jeżeli jest ono wysokie, staraj się nie otwierać okien, aby zminimalizować działanie alergenu na twój organizm. Gdyby jednak przyszło ci spędzić dużo czasu na dworze, po powrocie do domu weź prysznic, aby spłukać pyłki, które osiadły na twoim ciele. Dzięki temu z pewnością będziesz lepiej spać.

 

Źródło: http://www.physorg.com


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA