UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Oczyszczacze powietrza
Oczyszczacze powietrza
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Warunki przyjęcia do szpitala psychiatrycznego

  Mój syn ma spectrum autyzmu ,ostatnio przezył silną traume w związku ze śmiercią jego dziadka . Po tym wydarzeniu nie jesteśmy wstanie dac sobie z nim...
  siwi
 • Zespół Reye’a – rzadki, ale groźny

  Mimo całej chorej sytuacji pamiętajcie ze pocis tu jesteśmy i żyjemy spiepszyc wszystko mozna ale po co to najłatwiej złość na innych na chwile moze u...
  Nieszczesliwy
 • Zespół Reye’a – rzadki, ale groźny

  To choroba śmiertelna drugi etap juz sie pojawia w szpitalu niestety Syn nie przeżył ...
  Nic nie idzie zrobic tylko czekac na poprawienie wyników mysle...
  Nieszczęśliwy
 • Homeopatia – naturalne leczenie

  Moim zdaniem właśnie temat homeopatii jest bardzo ważny w dzisiejszych czasach kiedy wszystko nafaszerowane jest chemią, a zwłaszcza te kolorowe table...
  katerina

Nadwaga i podwyższone ciśnienie – groźne w ciąży

Nadwaga i podwyższone ciśnienie – groźne w ciążyObawy położników najczęściej budzą przyszłe mamy, które są bardzo otyłe lub te u których zdiagnozowano cukrzycę ciążową. Okazuje się jednak, że ich uwagę powinny zwracać także ciężarne z nadwagą i lekko tylko podwyższonym ciśnieniem tętniczym, ponieważ to u nich występuje większe ryzyko powikłań niż u kobiet otyłych z normalnym ciśnieniem lub u ciężarnych o prawidłowej wadze cierpiących na cukrzycę.

 

 

– Te kobiety nie zostały objęte szczególną opieką, ponieważ nie chorowały na cukrzycę i nie były otyłe. Nasze badania jednak pokazują, że jeśli tylko krok dzieli cię od tych schorzeń, to znajdujesz się w grupie ryzyka – powiedział profesor Boyd Metzger, endokrynolog biorący udział w badaniu. – W przypadku tych kobiet musimy się zająć problemem nadwagi i poziomu glukozy we krwi równie szybko, jak u kobiet z cukrzycą ciążową.

Reklama
Reklama

 

Z badania wynika także, że ciężarne, które są otyłe i mają cukrzycę ciążową, są bardziej zagrożone powikłaniami niż te z pań, u których występuje tylko jeden z tych czynników ryzyka. Najczęściej rodzą one bowiem dzieci o dużej masie urodzeniowej, co często kończy się cesarskim cięciem, ponieważ poród naturalny staje się niebezpieczny dla matki. Poza tym wysoki poziom cukru we krwi kobiety w połączeniu z jej nadmierną wagą mogą doprowadzić do tego, że u noworodka będzie wyższy poziom insuliny we krwi i niższy poziom cukru, a to może spowodować wystąpienie otyłości i cukrzycy w dzieciństwie.

Profesor Metzger tak komentuje te odkrycia:

– Z naszych badań wynika, że biorąc pod uwagę wpływ odżywiania, metabolizmu i wagi matki na przebieg ciąży, każda ciężarna już podczas pierwszej wizyty u ginekologa powinna otrzymać skierowanie do dietetyka i odpowiedni, zdrowy plan odżywiania na okres ciąży. Tak nie jest, ale być powinno, a firmy ubezpieczeniowe powinny to refundować.

W badaniu udział wzięło 23 316 kobiet z dziewięciu krajów. Jego wyniki zostały opublikowane w kwietniowym wydaniu „Diabetes Care”.

 

Źródło: news-medical.net


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA