UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Oczyszczacze powietrza
Oczyszczacze powietrza
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Kaszel - rodzaje i przyczyny

  Wiecie ile rodzajów kaszlu może mieć mały przedszkolak? Cały kalejdoskop. Do tego oczywiście całkiem różne leczenie. Ostatnio testowaliśmy inhalacje ...
  Kokos
 • Kiedy kostka jest skręcona

  Co to.ma być
  Eryk
 • Choroby nerek – rodzaje i objawy

  głupia pi......a,jak chcesz kogoś szkolić to wypierdzielaj pracować z dziećmi w szkole... Mój syn jest bardzo chory i nieraz też pisze na klawiaturze ...
  Kasia
 • Grupy krwi a żywienie

  niedouczony cymbał. polecam przestudiowanie podstaw genetyki i dziedziczenia - nie ma nic zaskakującego w Twojej grupie krwi.
  dr hyde

Najlepsze są mamy po czterdziestce?

Najlepsze są mamy po czterdziestce?Najczęściej mówi się minusach późnego macierzyństwa, o wzrastającej liczbie kobiet, które późno się decydują na założenie rodziny i tym samym narażają przyszłe potomstwo na różne choroby i zaburzenia. Jednak najnowsze badania naukowców z Institute of Child Health, University College London i Birkbeck College dowodzą, że bycie mamą po czterdziestce ma także sporo zalet, co potwierdzają wyniki badań dzieci takich kobiet.

 

 

Przeanalizowano dane dotyczące 1100 dzieci urodzonych przez panie, które przekroczyły czterdziesty rok życia, i porównano je z danymi 38 000 dzieci młodszych matek.

Dzieci starszych mam rzadziej ulegały wypadkom i trafiały do szpitali, rzadziej również cierpiały na otyłość. Miały także bardziej rozbudowane słownictwo i osiągały lepsze wyniki w testach IQ, niż ich rówieśnicy urodzeni przez młodsze mamy.

Reklama
Reklama

 

Współautor badań, dr Alastair Sutcliffe, tak to tłumaczy:

– Starsze matki być może są mniej impulsywne, spokojniejsze, mają większe doświadczenie życiowe, które je lepiej przygotowuje do roli mamy. Wiele wskazuje na to, że kiedy mijają trudności związane z ciążą i porodem, to właśnie one stają się lepszym matkami.

 

Źródło: Daily Mail


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA