UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Oczyszczacze powietrza
Oczyszczacze powietrza
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Kaszel - rodzaje i przyczyny

  Wiecie ile rodzajów kaszlu może mieć mały przedszkolak? Cały kalejdoskop. Do tego oczywiście całkiem różne leczenie. Ostatnio testowaliśmy inhalacje ...
  Kokos
 • Kiedy kostka jest skręcona

  Co to.ma być
  Eryk
 • Choroby nerek – rodzaje i objawy

  głupia pi......a,jak chcesz kogoś szkolić to wypierdzielaj pracować z dziećmi w szkole... Mój syn jest bardzo chory i nieraz też pisze na klawiaturze ...
  Kasia
 • Grupy krwi a żywienie

  niedouczony cymbał. polecam przestudiowanie podstaw genetyki i dziedziczenia - nie ma nic zaskakującego w Twojej grupie krwi.
  dr hyde

Niedobór witaminy D u noworodka a infekcje oddechowe

Niedobór witaminy D u noworodka a infekcje oddechowePoziom witaminy D u noworodka może wskazywać, jak często w przyszłości dziecko będzie zapadać na infekcje oddechowe. Niedobór tej witaminy zwiększa ryzyko wystąpienia we wczesnym dzieciństwie świszczącego oddechu świadczącego o rozwijających się chorobach. O odkryciach naukowców z USA i Nowej Zelandii donosi pismo „Pediatrics”.

W ramach badania przeanalizowano dane dotyczące 922 dzieci. Najpierw, tuż po ich przyjściu na świat, pielęgniarki pobierały próbki krwi pępowinowej i oznaczały poziom witaminy D. Potem po 3, a następnie po 15 miesiącach rodzice maluchów musieli wypełnić ankiety dotyczące infekcji, jakie pojawiły się u ich dzieci, w tym także chorób oddechowych. Podobne ankiety zbierano od rodziców co roku, aż do momentu ukończenia przez dzieci 5 lat.

Po przeanalizowaniu danych okazało się, że dzieci, które po urodzeniu miały najniższy poziom witaminy D we krwi (25 nanomoli na litr) dwukrotnie częściej przechodziły infekcje oddechowe do 3 miesiąca życia niż te, u których jej poziom wynosił od 75 nanomoli na litr.

Niski poziom witaminy zwiększał ryzyko występowania świszczącego oddechu w ciągu pierwszych 5 lat życia malucha.

Nie stwierdzono jednak związku między poziomem witaminy D a ryzykiem zdiagnozowania astmy.


Źródło: EurekAlert


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA