UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Oczyszczacze powietrza
Oczyszczacze powietrza
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Kaszel - rodzaje i przyczyny

  Wiecie ile rodzajów kaszlu może mieć mały przedszkolak? Cały kalejdoskop. Do tego oczywiście całkiem różne leczenie. Ostatnio testowaliśmy inhalacje ...
  Kokos
 • Kiedy kostka jest skręcona

  Co to.ma być
  Eryk
 • Choroby nerek – rodzaje i objawy

  głupia pi......a,jak chcesz kogoś szkolić to wypierdzielaj pracować z dziećmi w szkole... Mój syn jest bardzo chory i nieraz też pisze na klawiaturze ...
  Kasia
 • Grupy krwi a żywienie

  niedouczony cymbał. polecam przestudiowanie podstaw genetyki i dziedziczenia - nie ma nic zaskakującego w Twojej grupie krwi.
  dr hyde

Oblicz, czy zajdziesz w ciążę

Oblicz, czy zajdziesz w ciążęWedług najnowszej metody matematycznej opracowanej przez naukowców z brytyjskiej Warwick Medical School, kobiety po trzydziestce powinny zwrócić się do lekarza i rozpocząć leczenie bezpłodności po sześciu miesiącach nieudanych prób zajścia w ciążę. Dotychczas uważano, że terapię powinny rozpocząć pary, które mają za sobą aż rok starań.

 

Nowa formuła, opracowana na podstawie istniejących już danych uzyskanych z innych badań dotyczących szans zajścia w ciążę, opisana została w piśmie ONE wydawanym przez organizację non-profit Public Library of Science.

Przy obliczeniach wykorzystuje się takie dane, jak wiek kobiety i czas, jaki para stara się o dziecko. W ten sposób można obliczyć prawdopodobieństwo zajścia w ciążę podczas najbliższego cyklu.

Na przykład w przypadku 25-letniej kobiety po 13 cyklach menstruacyjnych bez zachodzenia w ciążę jej szanse na poczęcie maleją z każdym kolejnym cyklem i wynoszą mniej niż 10 procent. U kobiety 30-letniej szanse spadają poniżej 10 procent już po 10 cyklach.

– Ludziom wydaje się, że ciąża przydarzy się im od razu, kiedy tego zechcą. A gdy tak nie jest, stanowi to dla nich szok – mówi profesor Geraldine Hartshorne z Warwick Medical School. – Konieczność konsultacji lekarskiej w tak intymnej sprawie dla wielu jest czymś zniechęcającym, dlatego jeśli szybko zdamy sobie sprawę z konieczności poddania się badaniom, może to być użyteczną informacją pozwalającą pójść dalej.

 

Źródło: Telegraph.co.uk


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA