UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Reklama
Jonizator wody Aquator Silver
Jonizator wody Aquator Silver

 

Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

od czasu do czasu mocze sie przez sen,nie mam na to wplywu,po takim incydencie ograniczam napoje do minimum,czy to moze byc nerwica nerek?

Myślę, że mamy tu do czynienia z moczeniem nocnym. Nie znam jednak ani płci, ani wieku pacjenta, więc w tym konkretnym przypadku pomóc może jedynie lekarz w osobistym kontakcie. Tym niemniej słów kilka o moczeniu nocnym napiszę:

Jest to dość częsty problem u dzieci. Na szczęście najczęściej problem ten ustępuje sam, bez ingerencji lekarza w wieku 5 lat. Gdy nie - wówczas należy niezwłocznie podjąć leczenie, gdyż im później je podejmiemy, tym większe zagrożenie narastającymi problemami psychicznymi, pogłębiającymi chorobę, a także utrudniającymi dalsze leczenie..Warto też tu dodać, że niekiedy do pogłębienia się procesu chorobowego, zazwyczaj mimowolnie, przyczyniają się rodzice dziecka, którzy nie potrafia pojąć, że nie moczy się ono specjalnie. Nie rozumiejąc podłoża procesu usiłują "załatwić sprawę" nakładając na dziecko kary, wyszydzając je...Kontrola nad oddawaniem moczu nie jest dana dziecku od urodzenia, rozwija się stopniowo. Szybciej opanowują tę sztukę dziewczynki. Rodzice badź opiekunowie dziecka mają tu do odegrania najważniejszą rolę. Ale zawsze metodami pozytywnymi, zachęcaniem, pochwałami i.t.p.