To dobra alternatywa dla osób, które z jakichś względów nie lubią bądź nie mogą opalać się na słońcu. Zabieg jest bezpieczny, a co najważniejsze – szybko uzyskuje się zamierzony efekt. Opalane natryskowe jest w ofercie wielu zakładów kosmetycznych. Ale wystarczy kupić sobie aparaturę i już można wykonywać zabiegi w domu.

 

24 godziny przed planowanym opalaniem natryskowym najlepiej zrobić sobie peeling i depilację. Dzięki temu opalenizna będzie bardziej równomierna. Przed zabiegiem nie należy smarować ciała żadnymi kosmetykami (zabronione są zarówno balsamy, kremy do ciała czy kosmetyki do makijażu, jak i perfumy). Najlepiej przygotować ciemne, luźne ubrania – by nie przylegały do skóry po zabiegu i nie pobrudziły odzieży preparatem brązującym.

 

Czy nie szkodzi?

Preparaty używane do opalania natryskowego są mieszankami naturalnych – a więc nieszkodliwych –składników roślinnych. Dlatego mogą z nich korzystać nawet osoby z poważnymi schorzeniami skóry i kobiety w ciąży. Najczęściej jednak zabiegi te wykonują osoby, które chcą uzyskać szybki efekt opalenizny przed ważnymi spotkaniami, wyjazdami czy imprezami.

Reklama

 

Jaki wybrać kolor?

Preparaty są dostępne w kilku odcieniach brązu. Należy je dobrać odpowiednio do karnacji. Ważne jest, by nie zastosować zbyt ciemnego koloru, gdyż taka mocna opalenizna może wyglądać nienaturalnie, a ponadto zamiast upiększać – doda lat.

 

Zabieg

Zabieg opalania natryskowego trwa około 20–30 minut i polega na rozpyleniu na wybranej partii ciała preparatu brązującego za pomocą specjalnej maszyny, a następnie na wysuszeniu ciała.

 

Efekt opalania

Tak naprawdę efekt widać dopiero po upływie mniej więcej 12 godzin. Zaleca się, by przez ten czas się nie kąpać ani nie stosować żadnych kosmetyków (dlatego najwygodniej poddać się zabiegowi w godzinach wieczornych).

Tak uzyskana opalenizna utrzymuje się około tygodnia.