UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Jonizator wody Aquator Silver
Jonizator wody Aquator Silver
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

Otyłość po rodzicu tej samej płci

Istnieje silny związek między otyłością matek i córek oraz ojców i synów – wykazują badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii.

Okazuje się, że 41 proc. ośmioletnich dziewczynek, których mamy były otyłe, również cierpiało na otyłość, podczas gdy wśród córek pań o prawidłowej masie ciała odsetek ten wynosił zaledwie 4 proc. Innymi słowy, otyłe matki 10 razy częściej miały otyłe córki. Nie zauważono podobnego związku w odniesieniu do synów.

W przypadku płci męskiej 18 proc. synów otyłych mężczyzn również było otyłych, natomiast w grupie chłopców, których ojcowie mieli prawidłową wagę, odsetek ten wynosił 3 proc. Nie odnotowano związku między masą ciała ojca a otyłością córek.

Zdaniem autorów badań zaobserwowany związek wynika raczej z wzorców zachowań niż z predyspozycji genetycznych, bo nie wydaje się możliwe, by geny wpływały tylko na dzieci z tej samej linii płciowej. Naukowcy uważają, że – prawdopodobnie – dzieci bardziej naśladują styl życia i zachowanie rodzica tej samej płci.

 

 

Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA