UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Oczyszczacze powietrza
Oczyszczacze powietrza
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Kiedy kostka jest skręcona

  Co to.ma być
  Eryk
 • Kiedy kostka jest skręcona

  Gvvvgvvvvvvvgggggghhbgggvvvv"?mmmmmmmmmmmmmmmmmkugfrrhhfhfufjdirnfirjtijtktjtitjtjfjfjfjjfjjfjruruufutururururururuururuurururururhgrhrhrrhyryryryrryr...
  Hhdhdhhe
 • Choroby nerek – rodzaje i objawy

  głupia pi......a,jak chcesz kogoś szkolić to wypierdzielaj pracować z dziećmi w szkole... Mój syn jest bardzo chory i nieraz też pisze na klawiaturze ...
  Kasia
 • Grupy krwi a żywienie

  niedouczony cymbał. polecam przestudiowanie podstaw genetyki i dziedziczenia - nie ma nic zaskakującego w Twojej grupie krwi.
  dr hyde

Otyłość? To wina pracy!

Otyłość? To wina pracy!Naukowcy z uniwersytetu w Montrealu przebadali dane statystyczne dotyczące Kanadyjczyków i wydali wyrok: za otyłość częściowo odpowiedzialna jest praca za biurkiem. Swoje odkrycie opublikowali w internetowym wydaniu „Preventive Medicine”.

Grupa uniwersyteckich badaczy zastanawiała się, jak wytłumaczyć nieustający od 30 lat wzrost otyłości, skoro obecnie ludzie lepiej i zdrowiej się odżywiają, więcej ćwiczą i zdają sobie sprawę z wpływiu zdrowego stylu życia na ich samopoczucie.

– Mam hipotezę, która łączy z tym pełnym sprzeczności fenomenem nasze życie zawodowe – mówi jeden z montrealskich naukowców, Carl-Étienne Juneau.

Od roku 1978 do 2004 wskaźnik otyłości podskoczył o 10 procent. Zdaniem Juneau i jego zespołu to wina braku aktywności fizycznej wiążąca się z siedzeniem za biurkiem. Jak to naprawić? Połączyć sport z pracą, np. spacerować podczas przerwy na kawę lub lunch, a nawet spotkań roboczych, czy też korzystać ze schodów zamiast z windy.

Są chętni?


Źródło: eurekalert.org


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA