UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Jonizator wody Aquator Silver
Jonizator wody Aquator Silver
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Serwatka: znakomita dla zdrowia

  To jest nie prawda ze noe moze pan tolerpwac serwatki . Moze to pic kazdy bez wzglendo na dolegliwosci czy chorobe
  Wanda
 • Błonnik i przyjazne bakterie

  Brałam błonnik razem z probiotykiem acidolac, żeby poprawić perystaltykę jelit i pozbyć się przykrych i strasznie uciążliwych zaparć. Powiem szczerze,...
  chmura
 • Przedwczesny wytrysk – wstydliwy problem

  Jakbym czytał o sobie ;) Na początku lekarz dał mi viagrę, ale i tak kazał brać po pół tabletki, więc przerzuciłem się na te tabletki, co Ty, żeby nie...
  bartolo
 • Dyspepsja, czyli niestrawność

  " Oprócz zmian w sposobie odżywiania pacjent powinien przyjmować leki hamujące wydzielanie kwasu solnego"
  ???
  Przy niestrawności, kiedy ewidentnie brak ...
  Sal

Paląc, szkodzisz sobie podwójnie!

Paląc, szkodzisz sobie podwójnie!Od dawna wiadomo, że osobom palącym papierosy szkodzi wdychanie dymu papierosowego. Opublikowane niedawno wyniki prac prowadzonych przez włoski Narodowy Instytut Badań Nad Rakiem udowadniają, że aktywnym palaczom szkodzi także dym przez nich wydychany. Do tej pory uważano, że w porównaniu z dymem wdychanym podczas palenia papierosów wpływ dymu środowiskowego na ich zdrowie jest wręcz niezauważalny.

Naukowcy z Genui postanowili to zbadać na przykładzie miejskich sprzedawców gazet. Dlaczego wybrano właśnie tę grupę zawodową? Dlatego że sprzedawcy gazet siedzą samotnie w małych kioskach, a więc dym papierosowy znajdujący się w powietrzu, którym oddychają, jest ściśle związany z liczbą wypalanych przez nich papierosów. Przebadano piętnastu czynnych palaczy pod kątem udziału dymu środowiskowego w ogólnym zagrożeniu czynnikami rakotwórczymi.

Dzięki temu naukowcy doszli do wniosku, że dym środowiskowy może mieć znaczny wpływ na zdrowie osób nałogowych palaczy. Jeżeli przykładowo taka osoba wypala dziennie 14 papierosów, działanie dymu środowiskowego powoduje, że czyha na nią takie samo zagrożenie jak wówczas, gdyby wypalała 16,6 papierosa. Wniosek z przeprowadzonego eksperymentu jest jasny: w badaniach nad zdrowiem czynnych palaczy tytoniu należy uwzględniać nie tylko dym wdychany bezpośrednio przez nich, ale i dym środowiskowy.

 

Źródło: www.physorg.com


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA