UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Jonizator wody Aquator Silver
Jonizator wody Aquator Silver

 

Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

Palacze

PalaczeChociaż wszyscy zdają sobie sprawę ze szkodliwych skutków palenia papierosów, to jednak nałogowi palacze lubią się oszukiwać. Tak przynajmniej wynika z badań, których wyniki opublikowało pismo „Addiction”.

Z sondażu przeprowadzonego wśród 8 tysięcy palaczy z Australii, Kanady, Wielkiej Brytanii i USA wynika, że wielu z nich wciąż wierzy w magię słowa light lub mild, które widniało kiedyś na opakowaniach i najzwyczajniej w świecie zwodziło kupujących, sugerując, że tak oznaczone papierosy są mniej szkodliwe. W ponad 50 krajach takie wprowadzanie w błąd jest zabronione, jednak sprytni producenci postanowili obejść ten przepis i nazwę light zastąpili markami silver czy gold, lekko tylko modyfikując szatę graficzną opakowania. Było to trafne posunięcie.

Jak się okazuje, palacze wciąż wierzą, że papierosy w jasnych pudełkach są delikatniejsze i mniej szkodzą zdrowiu. Tak samo myślą o papierosach cienkich. Jedna piąta jest przekonana, że niektóre rodzaje papierosów (na przykład te o ostrzejszym smaku) szkodzą bardziej niż pozostałe.

Dr. David Hammond, jeden z naukowców przeprowadzających sondaż, ocenił:

– Wyniki badań wyraźnie dowodzą, jak może wprowadzać w błąd marka papierosów slim, których reklama jest kierowana głównie do młodych kobiet. Pokazują także potencjalne korzyści płynące z nowych przepisów dotyczących opakowań, które wkrótce mają zostać wprowadzone w Australii. Zgodnie z tymi uregulowaniami wszystkie papierosy mają być sprzedawane w pudełkach o prostej kolorystyce, bez znaków graficznych.

 

Źródło: Eurekalert


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA