UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Jonizator wody Aquator Silver
Jonizator wody Aquator Silver
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Przeziębienie – przyczyny, leczenie, powikłania

  U nas podobnie, dzieci z przedszkola przynosiły rózne choróbska a potem tylko sztafeta i każdy chorował. Znalazłam na forum opinie o leku L52, lekarka...
  kornelya
 • Przeziębienie – lecznicze znaczenie gorączki

  myślę, że dość odważnie i też obawiałabym się o moje dziecko tak eksperymentując. u nas zawsze dajemy dzieciom do picia kropelki L52, znany homeopatyc...
  monika
 • Homeopatia – naturalne leczenie

  taki właśnie homeopatyczny lek w kropelkach L52 kupuję już od lat. warto proszę Państwa bo zapobiegamy tym powikłaniom poprzeziębieniowym. wystarczy p...
  zocha
 • Dna moczanowa

  Moja teściowa cierpi na to schorzenie od lat, ale niedawno usłyszała o tkim leku urathone czy urarthone (nie wiem jak sie pisze), który odkwasza organ...
  goska

Dopraw swoją pamięć – zaledwie jeden gram kurkumy dziennie może polepszyć pamięć

Dopraw swoją pamięć – zaledwie jeden gram kurkumy dziennie może polepszyć pamięćDodanie jednego grama kurkumy do śniadania może być pomocne w usprawnieniu pamięci osób, które są w początkowym stadium cukrzycy i są narażone na pogorszenie się zdolności kognitywnych.

 

Odkrycie to jest bardzo ważne, jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, iż starzenie się populacji świata oznacza wzrost występowania warunków sprzyjających cukrzycy, która ma z kolei związek z demencją. Wczesna interwencja może pomóc w redukowaniu tego obciążenia poprzez wstrzymanie postępowania choroby bądź zmniejszenie jej negatywnych skutków.

Grupa badawcza pod kierunkiem prof. Marka Wahlqvista przeprowadziła badania pamięci u osób powyżej 60. roku życia, u których stwierdzono nieleczone objawy przedcukrzycowe.

 

– Dobrze pracująca pamięć jest powszechnie uznawana za jeden z ważniejszych czynników psychicznych o krytycznym znaczeniu dla takich umiejętności kognitywnych, jak planowanie, rozwiązywanie problemów i rozumowanie – mówi prof. Wahlqvist. – Przeprowadzenie oceny działania pamięci jest proste i wygodne, ale przydaje się również w oszacowaniu zdolności kognitywnych oraz w przewidywaniu skali problemów i demencji, które mogą wystąpić w przyszłości.

Podczas eksperymentu z udziałem grupy kontrolnej części badanych podano 1 gram kurkumy w śniadaniu złożonym z białego chleba. Działanie pamięci przetestowano przed śniadaniem i kilka godzin po posiłku.

– Odkryliśmy, że przyprawa dodana do śniadania poprawiła na 6 godzin działanie pamięci u osób starszych z objawami przedcukrzycowymi – powiedział prof. Wahlqvist.

Kurkuma jest popularną przyprawą kuchenną, zwłaszcza w Azji. Jej charakterystyczny żółtawy kolor pochodzi z kurkuminy, która stanowi od 3 do 6 proc. składu kurkumy. Z badań wynika, że przyprawa ta zmniejsza ryzyko demencji.

– Zaobserwowane przez nas właściwości tej przyprawy są zgodne z wcześniejszymi ustaleniami – wydaje się, że wywiera ona wpływ na funkcje kognitywne w przypadku występowania zaburzeń metabolizmu energii i odporności na insulinę – podsumowuje naukowiec.

 

Źródło: www.sciencedaily.com


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA