UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Oczyszczacze powietrza
Oczyszczacze powietrza
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Kręcz szyi

  Mam nabyty kręcz szyi.Chcę się dowiedzieć adres Rechabilitacji Laserowej? Bardzo proszę o kontakt.
  Grażyna
 • Łupież pstry – wstydliwa infekcja naskórka

  Łupież pstry pojawił się we wrześniu, chyba po solarium. Nie czekałam długo i od razu poszłam do apteki po maść i szampon. Niestety byłam rozczarowana...
  Dorotka
 • Warunki przyjęcia do szpitala psychiatrycznego

  Mój syn ma spectrum autyzmu ,ostatnio przezył silną traume w związku ze śmiercią jego dziadka . Po tym wydarzeniu nie jesteśmy wstanie dac sobie z nim...
  siwi
 • Zespół Reye’a – rzadki, ale groźny

  Mimo całej chorej sytuacji pamiętajcie ze pocis tu jesteśmy i żyjemy spiepszyc wszystko mozna ale po co to najłatwiej złość na innych na chwile moze u...
  Nieszczesliwy

Po tragedii z 11 września 2001 urodziło się mniej chłopców

Po tragedii z 11 września 2001 urodziło się mniej chłopcówStres wywołany atakami terrorystycznymi z 11 września 2001, odczuwany nawet przez osoby nie powiązane bezpośrednio z tamtymi wydarzeniami, mógł doprowadzać do wzrostu liczby poronień płodów płci męskiej w USA.

Tim Bruckner, profesor zdrowia publicznego z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Irvine i jego współpracownicy z Berkeley stwierdzili, że we wrześniu 2001 roku znacznie wzrosła ilość poronień płodów płci męskiej, a przy tym w grudniu tego roku odnotowano spadek narodzin chłopców.

„Teoria «powszechnej żałoby» głosi, że społeczeństwo może negatywnie reagować na niepokojące wydarzenia o charakterze narodowym nawet wtedy, gdy nie ma bezpośredniego związku z osobami, które uczestniczyły w tych wydarzeniach – mówi prof. Bruckner. – Otrzymane przez nas wyniki badań zdają się potwierdzać, że szok spowodowany atakami z 11 września zagroził życiu poczętych chłopców w całych Stanach Zjednoczonych”

Badania przeprowadzono w oparciu o dane statystyczne pochodzące z okresu styczeń 1996 – grudzień 2002. Pozwoliły one określić przeciętną liczbę poronień płodów płci męskiej dla września. Dane z września 2001 dotyczące liczby płodów obumarłych w 20 tygodniu ciąży lub później wykazały, że nastąpił wzrost o 3% ponad oczekiwany poziom.

„Podobne zjawisko można zaobserwować u wielu gatunków. Stresujące sytuacje zmniejszają liczbę nowo narodzonego potomstwa płci męskiej – wyjaśnia ten fenomen prof. Bruckner. – Powszechnie uważa się, że jest to odzwierciedlenie jakiegoś zachowanego mechanizmu naturalnej selekcji, który ma zapewnić matkom sukces reprodukcyjny (czyli liczbę kopii materiału genetycznego przekazanych następnym pokoleniom)”.


Żródło: www.physorg.com


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA