UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Oczyszczacze powietrza
Oczyszczacze powietrza
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

Poduszki ortopedyczne – sposób na wygodne spanie

Poduszki ortopedyczne – sposób na wygodne spanieZdrowy sen to niekonieczne miękkie poduszki i łóżko, w którym się zapadamy. Im bardziej miękkie podłoże, tym gorsza jakość snu. Często takie puchowa, lekka poduszka oznacza poranne bóle pleców i szyi, sztywność ramion oraz złe samopoczucie. Jeśli tradycyjna pościel nie zdaje egzaminu i rano budzimy się obolali i niewyspani, dobrym wyjściem mogą być poduszki ortopedyczne.

 

Prawidłowo dobrana poduszka może pomóc całkowicie się pozbyć bólu kręgosłupa, głowy i szyi (albo przynajmniej go załagodzić). Może również przeciwdziałać skrzywieniom kręgosłupa oraz umożliwiać prawidłowy przepływ krwi.

Poduszka powinna być odpowiednio dobrana – inaczej wyrządzi więcej szkody niż pożytku. Podstawowym kryterium jest pozycja, jaką przyjmujemy w czasie snu. Ważna jest także waga, wzrost i szerokość barku osoby, która będzie z niej korzystać.

Reklama
Reklama

 

Istotny jest również materiał, z którego poduszka jest wykonana. Powinna być ona odpowiednio twarda, tak aby pomogła utrzymać głowę we właściwej pozycji, która pozwoli odciążyć kręgi szyjne i rozluźnić mięśnie karku oraz ramion. Dlatego poduszki mogą być wykonane ze sprężystej pianki elastycznej, z pianki z tak zwaną pamięcią (także w formie granulatu), która „zapamiętuje” sposób ułożenia i dopasowuje się do budowy ciała użytkownika.

Są też poduszki ortopedyczne, które zapewniają komfort podczas dnia, na przykład poduszki lędźwiowe, które pomagają osobom spędzającym dużo czasu w pozycji siedzącej – podpierają odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Są też poduszki pomagające osobom po zabiegu operacyjnym, po rehabilitacji lub w jej trakcie.


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA