UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Jonizator wody Aquator Silver
Jonizator wody Aquator Silver
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Jak dbać o zęby i dziąsła

  U mnie sprawdzają się pasty ziołowe, szczotka soniczna i irygator. Uważam, że nic tak jak irygator nie wypłukuje resztek z przestrzeni międzyzębowych...
  Zahira
 • Geranium – niszczy bakterie i wirusy

  Zuza Ja mam problem z gardłem nie boli mnie ale śluz podchodzi mi do gardła i blokuje mi oddychanie a jak trochę rozmawiam to głos mi się zmienia w ...
  Zuza
 • Zapalenie żołądka

  Ja przez rok męczyłam się z przewlekłym zapaleniem żołądka przez miesiąc miałam bóle potem przerwa 2 miesiące i na nowo, schudłam ponad 8 kilo przy wa...
  Joanna
 • Glejaki wielopostaciowe – najbardziej niebezpieczn...

  W 2002 roku the European Medicines Agency (Europejska Agencja Leków) uznała wyciąg z żywicy Boswellia serrata jako "orphan drug" (lek specyficzny dla ...
  gosc

Pokaż język: wygląd języka a choroby

Pokaż język: wygląd języka a chorobyLekarze często proszą swoich pacjentów o „pokazanie języka”. Wygląd tego organu może zdradzać oznaki choroby, które w połączeniu z innymi symptomami, takimi jak kaszel, gorączka, ból głowy czy zaburzona praca jelit pomogą lekarzowi postawić diagnozę.

 

Osobom mieszkającym w oddaleniu od rejonów miejskich, które mają utrudniony dostęp do lekarza, naprzeciw wychodzi nowy system ocenienia stanu zdrowia, który pozwala na postawienie diagnozy dzięki połączeniu opisywanych objawów i analizy wyglądu ich języka.

Naukowcy z Indii stworzyli sposób, który pozwala na wstępne zdiagnozowanie na podstawie odpowiedzi na proste pytania wyświetlające się na ekranie oraz cyfrowego zdjęcia języka pacjenta. Następnie chory może szukać porady u specjalisty, jeżeli zachodzi taka konieczność. Na zdjęciach widać zmianę koloru, tekstury, kształtu i rozmiaru języka, a także inne parametry, które mogą mieć związek z chorobą.

 

Gładkość i mięsistość języka mogą być oznaką braku witaminy B12, żelaza, kwasu foliowego czy też anemii. Ciemny kolor może oznaczać zagrzybienie występujące u osób z wirusem HIV lub korzystających z długotrwałego leczenia antybiotykami. Podłużne bruzdy na języku są jednym z objawów syfilisu, a wrzody mogą być na przykład spowodowane chorobą Leśniowskiego-Crohna lub zapaleniem okrężnicy. System nie opiera się jednak wyłącznie na wyglądzie języka – ważną funkcję pełnią mechanizmy identyfikacyjne, umożliwiające stwierdzenie na podstawie objawów, czy pacjent nie jest po prostu przeziębiony, nie cierpi na grypę, zapalenie oskrzeli, bakteryjną infekcję gardła, zapalenie zatok, alergię, astmę, odmę płucną, zatrucie pokarmowe czy zapalenie uchyłków.

Aktualnie system umożliwia diagnozowanie 14 różnych schorzeń, ale hinduscy naukowcy zamierzają zwiększyć jego możliwości poprzez dodanie opcji analizy obrazu oka.

 

Źródło: www.sciencedaily.com


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA