UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Oczyszczacze powietrza
Oczyszczacze powietrza
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Choroby nerek – rodzaje i objawy

  głupia pi......a,jak chcesz kogoś szkolić to wypierdzielaj pracować z dziećmi w szkole... Mój syn jest bardzo chory i nieraz też pisze na klawiaturze ...
  Kasia
 • Grupy krwi a żywienie

  niedouczony cymbał. polecam przestudiowanie podstaw genetyki i dziedziczenia - nie ma nic zaskakującego w Twojej grupie krwi.
  dr hyde
 • Kiedy można orzec ubezwłasnowolnienie

  Witam
  Od dłuższego czasu żona zaciąga długi i bierze pożyczki. Dwa lata temu zrobiłem rozdzielność majątkową. Pomimo tego nadal zaciąga długi. Byliśmy ...
  M
 • Jak długo gotować wodę, by nie pogorszyć jej smaku...

  Obecnie w wodociągowej wodzie jest stosunkowo mało fluoru, bo wodę czyści się ozonem i w ogóle bardziej przyjaźnie. Ozon dość szybko się rozkłada, wię...
  Pawcio

Pomidory ochronią przed udarem?

Pomidory ochronią przed udarem?Naukowcy z University of Eastern Finland odkryli, że zawarty między innymi w pomidorach związek chemiczny zwany likopenem zmniejsza ryzyko wystąpienia udaru u mężczyzn.

 

Likopen, któremu pomidory zawdzięczają swój czerwony kolor i który ma który ma właściwości antyoksydacyjne, jako utleniacz zapobiega krzepnięciu krwi, zmniejsza ryzyko powstawania skrzepów, a tym samym wystąpienia udaru.

Reklama
Reklama

 

Fińscy badacze poddali testom ponad tysiąc mężczyzn w wieku od 46 do 65 lat. W ich trakcie sprawdzano poziom likopenu w ich krwi i monitorowano stan zdrowia panów przez 12 lat.

Okazało się, że w grupie, w której poziom przeciwutleniacza był najniższy, udar dostało aż 25 osób, a wśród mężczyzn z najwyższym stężeniem likopenu – tylko 11.

Wyniki badań zostały opublikowane w magazynie „Neurology”.

 

Źródło: Telegraph.co.uk


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA