UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Reklama
Jonizator wody Aquator Silver
Jonizator wody Aquator Silver

 

Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

ponawiamy prośbę!

Drodzy Państwo. Mimo naszych wielokrotnych apeli o nie zadawanie pytań, na które bez badania fizykalnego, badań diagnostycznych czy uzupełnienia wywiadu nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć, nadal – miast zwracać się do lekarza leczącego – pytacie nas. Opóźniacie w ten sposób termin postawienia prawidłowej diagnozy i – co ważniejsze - podjęcia odpowiedniego leczenia. A jest to szkodą dla Państwa zdrowia. Poza tym na większość Państwa pytań odpowiedź może być krańcowo różna, w zależności od konkretnej sytuacji zdrowotnej. No i po raz kolejny przypominamy – interpretacja wyniku należy do lekarza, który badanie zlecił! A oto kolejne na to przykłady z zachowaniem oryginalnej pisowni:

mam 57 lat jestem męzczyzną po badaniu kolonoskopi wykryto u mnie guz esicy i polipy jelita grubego na odinku 10 cm.Czy to stany rakowe?

Miałam robiony zabieg wycinania y2 tłuszczaków na głowie bardziej po lewej stronie. Jeden pękł, więc musiałam zglosić się do chirurga, kto ry usunąl ten peknięty i jeszcze jeden. Na drugi dzień wyczułam guzka przy uchu i na szyi, czy to powiększone węzły chłonne wskutek zabiegu?

Czy mogę jednocześnie przyjmować suplement diety Salfazin i Merz Special ? Tabletki zostały przepisane przez dermatologa , ale na opakowaniu pierwszego leku piszę iż nie można łączyć go z innymi preparatami zawierającymi m.in witaminę A i E. Dodatkowo dowiedziałam się, że nadmierne spożycie witaminy A  może doprowadzić wypadania włosów , a problem ten już mi doskwiera . Z góry dziękuje za odpowiedz .

jaka dawka promieniowania mSv ma TK uda i stawów biodrowych, a jaka scyntygrafia kości i scyntygrafia trójfazowa kości?

prosze o interpretacje wyników usg tarczycy.pra

Mam 67 lat i niestety kilka schorzeń. Ostatnia gastroskopia wykazała nadżerkowe zapalenie żołądka i zapalenie opuszki XII-cy. Wyniki badania histopatologicznego to: gastritis chronica atrophica (M-43000) i hyperplasia foveolaris (M-72000).Zalecenia lekarza: polprazol 40 przez 2 tygodnie, następnie polprazol 20 przez przez 2 tygodnie. Poza tym choruję na dnę moczanową ( milurit ),nadciśnienie ( coronal), małopłytkowość i zwyrodnienie stawu biodrowego. Wiem , że powinienem stosować odpowiednią dietę. Problem w tym, że dieta winna uwzględniać wszystkie schorzenia. Proszę o informację czego w żywieniu muszę bezwzględnie unikać, a co jest wskazane? Proszę też o informację, czy te schorzenia mogą być powodem podwyższonego OB ( 43 ) oraz małopłytkowości ( około 60 tyś ). Pozostałe wyniki w miarę dobre. Poza tym proszę o informację czy mogę pić soki z surowej marchwi i surowych buraków oraz czy soki te pomogą w leczeniu nadżerek oraz spowodują wzrost poziomu płytek.