MENU:
Reklama
Wyciskarki do soków Kuvings
Wyciskarki do soków Kuvings
FITNESS.WP.PL
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Drożdże dla zdrowia i urody

  Czy to możliwe że u niektórych osób może całkowicie popsuć się cera od picia drożdży?
  Pytam, ponieważ około rok temu piłam drożdże, efekt włosów był ni...
  JinX
 • Wrastający paznokieć

  zabieg jest świetny, robiła mi go Pani podolog Agnieszka dwa miesiące temu, jutro idę na kontrolę, ale czuję się bardzo dobrze, nic mnie nie uwiera, n...
  julia
 • Ile udźwignie dziecko?

  Najlepszym rozwiązaniem jest umówienie się z nauczycielami, że podręczniki zostają w klasie, tak to jest u mojego syna w podstawówce.
  Adam
 • Ile udźwignie dziecko?

  wszystko fajnie w teorii, a jak to w praktyce zastosować: w piatej klasie podstawówki 4 rózne ksiazko-zeszyty do polskiego, trzy do matematyki, trzy d...
  Mama

Porady eksperta. Bliznowiec

Szanowny Panie Profesorze!

Przed rokiem spadłam z konia i doznałam skomplikowanego złamania kości ramieniowej. Byłam leczona operacyjnie, założono mi płytkę. Kość zrosła się prawidłowo, ale niestety po operacji pozostała brzydka blizna. W dodatku cały czas powiększa się. Zgłosiłam się do lekarza, a ten powiedział, że to bliznowiec i zaproponował powtórną operację polegającą na usunięciu tej szpecącej blizny. Dodał jednak, że może ona pojawić się w tym samym miejscu, a nawet być większa. Co to jest ten bliznowiec? Jak go leczyć? Czy rzeczywiście tylko operacja może mi pomóc?

 

Szanowna Pani!

Bliznowiec to nadmiernie przerośnięta tkanką włóknistą blizna. Pojawia się on w miejscu uszkodzenia skóry w wyniku nieprawidłowego procesu gojenia się rany, z powstawaniem zbyt dużej ilości kolagenu. Bliznowce mogą wystąpić wszędzie, najczęściej jednak tworzą się na skórze klatki piersiowej, pleców i ramion. Są zazwyczaj następstwem urazu po operacji, rany, oparzenia, a nawet rozległego trądziku. Opisywano także przypadki bliznowacenia drobnych zadrapań, ukąszeń owada, a nawet po iniekcji. Skłonność do tworzenia bliznowców jest cechą bardzo indywidualną i niewątpliwie dziedziczną. Większą tendencją do powstawania bliznowców charakteryzują się ludzie rasy czarnej.

Typowy bliznowiec ma postać gładkiej, wyraźnie uniesionej ponad powierzchnię ciała, twardej blizny o różowym zabarwieniu. Może dawać świąd, a jego okolica może być nadwrażliwa na dotyk, a nawet bolesna. Poza tym, bez względu na płeć, to także niewątpliwie problem natury kosmetycznej. Zwłaszcza że ma niekiedy – jak w Pani przypadku – skłonność do zwiększania swoich rozmiarów. Każdy bliznowiec powinno się pokazać lekarzowi. On zadecyduje o sposobie lego leczenia. Ja – korespondencyjnie – nie mogę tego uczynić. Mogę jedynie powiedzieć, że na szczęście bliznowce zazwyczaj podczas prawidłowego leczenia wyraźnie się zmniejszają. Poza tym są zupełnie niegroźne dla życia i nie mają związku z chorobą nowotworową.

Niestety jak Panią uprzedził lekarz – nawrót jest możliwy, a dodatkowe leczenie może być długotrwałe. Nie zawsze polega na zabiegu chirurgicznym, czasem wystarczy leczenie miejscowe z zastosowaniem maści, a nawet iniekcji sterydowych. Obecnie prowadzi się doświadczenia nad nowymi metodami leczenia bliznowców, które obejmują użycie lasera i leków doustnych. Ja osobiście mam bardzo dobre doświadczenie z zastosowaniem kremu z masy perłowej No-Scar. Sądzę, że powinna jej Pani spróbować.

 

Prof. Manuel Fernandez


Sklep Poradnia.pl poleca
 

 

Polecany produkt
Działanie kremu z masy perłowej No-Scar świetnie uzupełnia preparat No-Scar Perła w kapsułce stymulujący procesy redukowania blizn. REKLAMA