UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Jonizator wody Aquator Silver
Jonizator wody Aquator Silver

 

Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

Porady eksperta. Choroba Parkinsona

Choroba ParkinsonaPanie Doktorze
5 lat temu u mojego 70-letniego brata zdiagnozowano początki choroby Parkinsona. Mimo że stosuje się do wszystkich wskazówek swojego lekarza, jego choroba stale postępuje. Zauważam u niego znaczne ograniczenie sprawności ruchowej, ma coraz częściej zaburzenia równowagi, a ponieważ brat mieszka sam, boję się, że wkrótce będzie potrzebował stałej opieki, a nie ma w rodzinie nikogo, kto mógłby się jej podjąć. Wiem, że jest to choroba nieuleczalna, ale proszę mi doradzić może jakieś roślinne preparaty, które spowolnią rozwój choroby.

 

Choroba Parkinsona dotyczy przede wszystkim ludzi starszych, częściej mężczyzn niż kobiet. Średni wiek chorych to 58 lat. Zdarzają się jednak przypadki zachorowań osób znacznie młodszych.

Parkinsonizm jest chorobą neurodegeneracyjną, wskutek obumierania komórek nerwowych wytwarzających dopaminę. Jest to neuroprzekaźnik odpowiedzialny za koordynację pracy mięśni i możliwość ruchu. Zmiany chorobowe prowadzą do stężenia dopaminy w ośrodkowym układzie nerwowym i do czynnościowej przewagi układu cholinergicznego, co powoduje zakłócenia ruchu, w tym – uciążliwe drżenie i skręty ciała.

Dominują objawy pod postacią drżeń, wzmożonego napięcia mięśniowego, zaburzeń posturalnych, upadków, depresji, bezsenności i zaburzeń w oddawaniu moczu. Postęp choroby doprowadza pacjentów do uzależnienia od innych osób, które muszą im pomagać nawet w najprostszych czynnościach życiowych. Tak więc kalectwo osób dotkniętych chorobą Parkinsona powoduje nie tylko ich cierpienie, ale także zmianę w sposobie życia osób najbliższych.

Parkinsonizm jest chorobą bezlitosną, ponieważ ma charakter postępujący. Chociaż schorzenie jest nieuleczalne, to niekiedy udaje się znacząco zwolnić proces chorobowy, wspierając leczenie farmakologiczne preparatami roślinnymi. Myślę tu o następującym zestawie: CHUCHUHUASI, KURKUMA + VILCACORA, ASMACHILCA.

Leczenie jest długotrwałe, co 6 miesięcy należy przerwać podawanie VILCACORY z KURKUMĄ, podając wówczas pozostałe preparaty oraz KURKUMĘ.

 

Dr Felipe Mirez


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA