UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Oczyszczacze powietrza
Oczyszczacze powietrza
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Kręcz szyi

  Mam nabyty kręcz szyi.Chcę się dowiedzieć adres Rechabilitacji Laserowej? Bardzo proszę o kontakt.
  Grażyna
 • Łupież pstry – wstydliwa infekcja naskórka

  Łupież pstry pojawił się we wrześniu, chyba po solarium. Nie czekałam długo i od razu poszłam do apteki po maść i szampon. Niestety byłam rozczarowana...
  Dorotka
 • Warunki przyjęcia do szpitala psychiatrycznego

  Mój syn ma spectrum autyzmu ,ostatnio przezył silną traume w związku ze śmiercią jego dziadka . Po tym wydarzeniu nie jesteśmy wstanie dac sobie z nim...
  siwi
 • Zespół Reye’a – rzadki, ale groźny

  Mimo całej chorej sytuacji pamiętajcie ze pocis tu jesteśmy i żyjemy spiepszyc wszystko mozna ale po co to najłatwiej złość na innych na chwile moze u...
  Nieszczesliwy

Porady eksperta. Choroba zwyrodnieniowa stawów

Panie Doktorze,

moja siostra od lat narzeka na bóle bioder i kolan, odczuwa też dolegliwości ze strony kręgosłupa. Nasilają się one jesienią, a także w związku ze zmianami pogody. Coraz bardziej ograniczają możliwość noszenia ciężkich rzeczy, np. toreb z zakupami. W łokciach, nadgarstkach i kolanach bardzo często słychać „trzaski”, taki dźwięk, jakby ktoś łamał np. patyk. Zdjęcie rentgenowskie całego kręgosłupa pokazało, że właściwie zarówno w części szyjnej, piersiowej, jak i lędźwiowej są duże zmiany zwyrodnieniowe i liczne osteofity. To ponoć tłumaczy ból. Stawy biodrowe, mimo że najbardziej dolegliwe, są natomiast prawidłowe. Lekarz powiedział, że w tej sytuacji w grę wchodzi wyłącznie leczenie objawowe (środki przeciwbólowe w stanach zaostrzenia i rozgrzewające maści). Wspomniał też o rehabilitacji, zalecił preparat z glukozaminą. Proszę Pana o radę, co jeszcze można zrobić, co przyjmować, aby nie przesadzić ze specyfikami przeciwbólowymi, a osiągnąć jakąś poprawę.

 

Szanowna Pani.

Są choroby, które można wyleczyć, ale są i takie, które wyleczyć się nie dają – a co więcej – bywają nieuchronne, zwłaszcza w późniejszym wieku. Do takich przypadłości należy ta, na którą najpewniej cierpi Pani siostra – choroba zwyrodnieniowa stawów. Jak podają statystyki, dotyka ona około 60 proc. osób powyżej sześćdziesiątki. Choć zaznaczyć trzeba, że zwyrodnienie stawów przytrafia się także osobom młodszym, a niekiedy nawet bardzo młodym. Choroba nie daje się zatrzymać, a cel leczenia sprowadza się do opóźniania toczącego się procesu zwyrodnieniowego i łagodzenia bólu. W tej chorobie jest on bardzo dotkliwy i wraz z ograniczeniem ruchomości stawów, a w konsekwencji – najczęściej poruszania się, stanowi ogromny życiowy dyskomfort.

Zwyrodnienie stawów to – mówiąc obrazowo – skutek zużywania się organizmu w miarę upływu lat, sygnał „wysłużenia” układu kostnego. Kłopoty ze stawami często wynikają z przeciążenia, są następstwem wykonywanej pracy, miewają też podłoże organiczne, bywają też uwarunkowane genetycznie.

Bezpośrednim lekarzem, który może pomóc w utrzymaniu naszych stawów we właściwej kondycji, jest lekarz pierwszego kontaktu, który – jeśli uzna taką konieczność – skieruje do specjalisty w rejonie, a ten w razie konieczności do ośrodka klinicznego, gdzie następuje ostateczna diagnoza. W leczeniu najczęściej stosuje się ćwiczenia rehabilitacyjne, leczenie balneologiczne i klimatyczne, sanatoryjne. Z leków – niesterydowe leki przeciwzapalne. Z Apteki Andyjskiej polecam tak w profilaktyce, jak i leczeniu dolegliwości stawowych: VILCACORĘ Z CHRZĄSTKĄ REKINA, CHUCHUHUASI i IPORURU oraz takie preparaty, jak ARTRO PROTECT, A-Z CORAL CALCIUM.

 

Dr Felipe Mirez


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA