UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Jonizator wody Aquator Silver
Jonizator wody Aquator Silver
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Serwatka: znakomita dla zdrowia

  To jest nie prawda ze noe moze pan tolerpwac serwatki . Moze to pic kazdy bez wzglendo na dolegliwosci czy chorobe
  Wanda
 • Błonnik i przyjazne bakterie

  Brałam błonnik razem z probiotykiem acidolac, żeby poprawić perystaltykę jelit i pozbyć się przykrych i strasznie uciążliwych zaparć. Powiem szczerze,...
  chmura
 • Przedwczesny wytrysk – wstydliwy problem

  Jakbym czytał o sobie ;) Na początku lekarz dał mi viagrę, ale i tak kazał brać po pół tabletki, więc przerzuciłem się na te tabletki, co Ty, żeby nie...
  bartolo
 • Dyspepsja, czyli niestrawność

  " Oprócz zmian w sposobie odżywiania pacjent powinien przyjmować leki hamujące wydzielanie kwasu solnego"
  ???
  Przy niestrawności, kiedy ewidentnie brak ...
  Sal

Pożytki z jedzenia soi

Badania naukowców w Meksyku i Stanach Zjednoczonych wykazały, że soja chroni wątrobę cukrzyków i wzmacnia kości kobiet po menopauzie.

Medycyna poznaje coraz to nowe korzyści płynące z jedzenia soi. Powszechnie już wiadomo, że dieta bogata w białko tej rośliny usprawnia wykorzystanie insuliny u chorych na cukrzycę typu II. Okazało się też, że soja może też chronić wątrobę cukrzyków przed stłuszczeniem. Dowiedli tego naukowcy z Narodowego Instytutu Nauk Medycznych i Żywności w Meksyku.

Odpowiednie badania prowadzono na szczurach z cukrzycą i objawami stłuszczenia wątroby. Przez 160 dni podawano zwierzętom karmę bogatą w białko sojowe. Jak się okazało, w tym czasie w wątrobach szczurów zgromadziło się znacznie mniej niż przeciętnie tłuszczów – cholesterolu i trójglicerydów. Badacze tłumaczą to zjawisko zmianami aktywności genów, które regulują produkcję i rozkład tłuszczów w wątrobie.

Meksykańscy naukowcy będą się teraz starali poznać sposób, w jaki składniki soi wpływają na aktywność genów w ludzkim organizmie. Rozwiązanie tej zagadki jest tym ważniejsze, że wiele korzyści z sojowej diety lekarze dopiero odkrywają. Choćby wpływ na kości kobiet po menopauzie.

Zespół prof. Xianglana Zhanga w wydziału medycznego Uniwersytetu Vanderbilta w Nashville (Tennessee) przez cztery lata badał zależności między spożywaniem soi a złamaniami kości u 24 tysięcy kobiet po menopauzie. W końcu okazało się, że sojowa dieta wyraźnie zmniejsza ryzyko złamań – nawet do 37 procent.

Warto więc odwiedzać częściej bary wegetariańskie.


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA