UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Oczyszczacze powietrza
Oczyszczacze powietrza
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

 • Kaszel - rodzaje i przyczyny

  Wiecie ile rodzajów kaszlu może mieć mały przedszkolak? Cały kalejdoskop. Do tego oczywiście całkiem różne leczenie. Ostatnio testowaliśmy inhalacje ...
  Kokos
 • Kiedy kostka jest skręcona

  Co to.ma być
  Eryk
 • Choroby nerek – rodzaje i objawy

  głupia pi......a,jak chcesz kogoś szkolić to wypierdzielaj pracować z dziećmi w szkole... Mój syn jest bardzo chory i nieraz też pisze na klawiaturze ...
  Kasia
 • Grupy krwi a żywienie

  niedouczony cymbał. polecam przestudiowanie podstaw genetyki i dziedziczenia - nie ma nic zaskakującego w Twojej grupie krwi.
  dr hyde

Pożytki z jedzenia soi

Badania naukowców w Meksyku i Stanach Zjednoczonych wykazały, że soja chroni wątrobę cukrzyków i wzmacnia kości kobiet po menopauzie.

Medycyna poznaje coraz to nowe korzyści płynące z jedzenia soi. Powszechnie już wiadomo, że dieta bogata w białko tej rośliny usprawnia wykorzystanie insuliny u chorych na cukrzycę typu II. Okazało się też, że soja może też chronić wątrobę cukrzyków przed stłuszczeniem. Dowiedli tego naukowcy z Narodowego Instytutu Nauk Medycznych i Żywności w Meksyku.

Odpowiednie badania prowadzono na szczurach z cukrzycą i objawami stłuszczenia wątroby. Przez 160 dni podawano zwierzętom karmę bogatą w białko sojowe. Jak się okazało, w tym czasie w wątrobach szczurów zgromadziło się znacznie mniej niż przeciętnie tłuszczów – cholesterolu i trójglicerydów. Badacze tłumaczą to zjawisko zmianami aktywności genów, które regulują produkcję i rozkład tłuszczów w wątrobie.

Meksykańscy naukowcy będą się teraz starali poznać sposób, w jaki składniki soi wpływają na aktywność genów w ludzkim organizmie. Rozwiązanie tej zagadki jest tym ważniejsze, że wiele korzyści z sojowej diety lekarze dopiero odkrywają. Choćby wpływ na kości kobiet po menopauzie.

Zespół prof. Xianglana Zhanga w wydziału medycznego Uniwersytetu Vanderbilta w Nashville (Tennessee) przez cztery lata badał zależności między spożywaniem soi a złamaniami kości u 24 tysięcy kobiet po menopauzie. W końcu okazało się, że sojowa dieta wyraźnie zmniejsza ryzyko złamań – nawet do 37 procent.

Warto więc odwiedzać częściej bary wegetariańskie.


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA