UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Reklama
Jonizator wody Aquator Silver
Jonizator wody Aquator Silver

 

Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

problemy do rozwiązania w podstawowej opiece zdrowotnej

Drodzy Państwo. Mimo naszych wielokrotnych apeli o nie zadawanie pytań, na które bez badania fizykalnego, badań diagnostycznych czy uzupełnienia wywiadu nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć, nadal – miast zwracać się do lekarza leczącego – pytacie nas. Opóźniacie w ten sposób termin postawienia prawidłowej diagnozy i – co ważniejsze - podjęcia odpowiedniego leczenia. A jest to szkodą dla Państwa zdrowia. Poza tym na większość Państwa pytań odpowiedź może być krańcowo różna, w zależności od konkretnej sytuacji zdrowotnej. No i po raz kolejny przypominamy – interpretacja wyniku należy do lekarza, który badanie zlecił! A oto kolejne na to przykłady z zachowaniem oryginalnej pisowni:

Piszę do lekarza ortopedy, ponieważ 31-ego grudnia schodząc z murka krzywo stanęłam na nogę, od razu udałam się na SOR, gdzie zrobiono mi zdjęcie kostki i lekarz stwierdził skręcenie stawu skokowego. Założył szynę gipsową.Po 10 dniach(09.01)udałam się na kontrole, lekarz zbadał noge i powiedział że jest dobrze.Gips zastąpiono ortezą.Następna kontrola za 2tygodnie(23.01).Chodziłam o kulach dopiero po tygodniu od wizyty zaczęłam stawać na nogę ale jedynie w ortezie. Noga była spuchnięta cała sina razem z palcami.Nie było możliwości wykonania jakiegokolwiek ruchu stopą.Zgłosiłam się na wizytę kontrolą po czym lekarz próbował ruszyć stopą, niestety nie dało się, udałam się na zdjęcie kontrolne i okazało się, że mam pęknięcie kostki bocznej stawu skokowego.Zostałam odesłana z ortezą do domu na kolejne dwa tygodnie. Chciałam się dowiedzieć czy poprzez chodzenie na tej nodze mogłam ją uszkodzić? Obecnie stopa jest wygi ta w prawą stronę, nie staje na nią, cały czas mam orteze.

W istocie białej modzelowatej okołokomorowej i podkorowej pł.czołowych i ciemieniowych oraz przykomorowo w lewym pł.czołowym i pr.potyl. ,w lewym konarze móżdżku ,w tylnej częś. mostu po str prawej widoczne,w pł. ciała modzelowatego widocznych kilkanaście ognisk hiperintensywne w obr.T2 i TIRM.największe 10mm średnicy.po podaniu kontrastu wzmocnienie 2 ognisk w lew. pł.skroniowym,ogniska q pr.pł. potylicznym ,w lew. pł. czołowym i 2 w pr. pł.czołowym na sklepistości. Czy ten opis rezonansu świadczy o SM ?

Mam kłopoty ze snem,często bardzo długo nie mogę zasnąć.A kiedy zasnę bardzo często po obudzeniu żle się czuję,ponieważ w czasie snu zaciskam mięśnie,najbardziej dłonie i bardzo mocno zagryzam zęby.Ręce mam nienaturalnie powykręcane i czasem wydaje mi się że przycisnęła mnie tonowa płyta.dlatego po obudzeniu wszystko mnie boli.Proszę o radę,czy jest to objaw chorobowy,czy nie ma się czym przejmować

W wtorek uderzyłam sie w tyl głowy. Ból pojawil sie dopiero z srody na czwartek w nocy.Jak sie poloze na ta bolaca czesc glowy boli mocniej. w dzien boli mniej niz w nocy. Czy to cos powaznego?

Guz z boku klatki piersiowej
od kilku dni mam problemy z normalnym jedzeniem przez słodycze. Zjem zwykłą kromkę chleba z masłem i już mi jest nie dobrze,żołądek boli,wymioty. Nie wiem co się dzieje z moim organizmem

ostatnio odczuwam ból w okolicy pochwy po prawej stronie, zwłaszcza boli gdy się schylam. Pracuje w hotelu jako pokojówka więc niewiem czy to od pracy czy może jest to coś poważniejszego. Kiedyś miałam cyste czy to może być powrót?
Mam 10 letniego syna podejrzewam u niego cukrzycą mierzyłam mu w domu i miał 186 i 286 czy muszę się obawiac

Odkąd ok. dwóch tygodni temu zaczęłam chorować na gardło, zaczęły pojawiać się obrzęki na stopach i rękach (szczególnie palce)a także wysypka, głównie na udach, biodrach i kolanach. Raz ręce i nogi spuchły mi tak bardzo, że udałam się do lekarza, pani doktor stwierdziła, że jest to rekcja alergiczna, prawdopodobnie na jeden ze składników gripexu, który piłam, przepisała mi encorton i obrzęki w dużym stopniu ustąpiły. Od kilku dni zaczęły pojawiać się znowu, jednak puchną tylko pojedyncze palce w godzinach porannych, a potem ok. południa obrzęk znika. Wysypki praktycznie nie ma - czasami tylko pojedyncze wybroczyny. Myślałam, że mogą to być problemy z nerkami, jednak siusiam normalnie, nie zauważyłam zmian. Czy powinnam się martwić? Do jakiego lekarza powinnam się udać?

W pierwszych miesiącach życia dziecka zaszczepiłam je na pneumokoki (prevenar 13) meningokoki (NeisVac-C Baxter) i rotawirusy (rotarix). Obecnie dziecko ma 18 miesięcy i chcę wiedzieć które z tych szczepień jest do powtórzenia ?

Od ok. 5lat zmagam się z zapaleniem zatok, głównie mam rozpierające, migrenowe bóle głowy. Brałam antybiotyków mnóstwo, żaden na długo nie pomógł. Rzadko mam katar częściej spływa mi po tylnej ścianie gardła i osiada na żebrach. Na zapalenie okostnej żeber dostałam ostatnio leki i powróciło do zatok. Nie mam już siły chodzić po lekarzach, żeby przepisywali mi cały czas te same antybiotyki(brałam już chyba wszystkie możliwe)