UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

Przeziębienia

Antybiotyk – broń coraz mniej skuteczna!Rok 1928 zapisał się jako przełomowy w dziejach medycyny. To właśnie wtedy odkrycie penicyliny przez Alexandra Fleminga zapoczątkowało erę antybiotykową. Dzięki niej ocalało wiele istnień ludzkich.

Czytaj więcej...

Katar – jak z nim walczyćNieżyt nosa, potocznie zwany katarem, to zapalenie błony śluzowej nosa, niekiedy i zatok przynosowych, charakteryzujący się wyciekiem płynnej wydzieliny z nosa lub jej spływaniem po ściance gardła. Najczęstszymi objawami kataru są: kichanie, kaszel, zatkany nos, ból głowy, stan podgorączkowy i ogólne osłabienie organizmu. Ale czy można uniknąć zarażenia?

Czytaj więcej...

Przetrwać zimę i nie zachorowaćAby zimą zachować zdrowie, warto się zastosować do kilku prostych zasad – nie zażywać gorącej kąpieli przed wyjściem z domu, zakładać wełniane czapki i chronić szyję. Nie należy też przegrzewać mieszkań, ale trzeba je porządnie wietrzyć. Dobrze jest unikać dużych skupisk ludzkich i izolować chorych. Najważniejszą sprawą są jednak dobre, ciepłe buty, odpoczynek i sprawdzone preparaty na podniesienie odporności oraz na powrót do zdrowia w razie infekcji.

Czytaj więcej...

Stan podgorączkowy – skąd się bierze?Stan podgorączkowy to temperatura ciała w granicach 37–38 °C. Czasami jest to naturalny fizjologiczny objaw (na przykład u kobiet przed owulacją). Niekiedy bywa jednak oznaką toczącego się w organizmie stanu zapalnego.

Czytaj więcej...

Zapalenie zatok szczękowychBól głowy może być wynikiem zapalenia zatoki szczękowej. Jest to największa parzysta zatoka w organizmie człowieka. Mogą do niej wnikać korzenie zębów trzonowych i przedtrzonowych, co jest istotne w mechanizmie powstawania procesów zapalnych. W zatokach szczękowych bardzo często dochodzi do infekcji, także pochodzenia zębowego. Najczęstszym ich objawem jest właśnie ból głowy i oczodołów, podwyższona temperatura, a także obrzęk policzka.

Czytaj więcej...